Навчальна практика – чудова нагода закріпити практичні знання з ґрунтознавства
Традиційно на початку літа у студентів спеціальності «Садово-паркове господарство» проходять навчальні практики. Першою була практика з дисципліни «Ґрунтознавство», на якій ми мали можливість побачити ґрунти у їх природному складенні, дослідити їх будову, властивості та особливості використання.
На практиці протягом тижня студенти під керівництвом доцента кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули Олени ПІКОВСЬКОЇ закріпили методику морфолого-генетичного опису ґрунтів на прикладі ґрунтового вкриття зелених легень Києва — Національного природного парку «Голосіївський».
Олена Володимирівна неодноразово зазначала, що нам пощастило із розташуванням університету, оскільки фактично він знаходиться на межі двох ґрунтово-кліматичних зон: Полісся та Лісостепу. Саме тому протягом п’яти днів практики у нас була чудова нагода дослідити будову та властивості як зональних дерново-підзолистих ґрунтів Поліської зони, так і сірі лісові ґрунти Лісостепу. Також ми детально вивчили материнські породи та інші фактори ґрунтоутворення, які сформували ґрунти території та мали можливість переконатися у неоднорідності та складності ґрунтового вкриття міста Києва.
Для успішного ведення садово-паркового господарства та ландшафтної архітектури необхідними є знання із ґрунтознавства, оскільки рослини мають різні вимоги до едафічних умов, тому знання будови, властивостей ґрунтів дає змогу правильно підбирати види рослин, що зменшує ризик їх загибелі.
На практиці ми визначали гранулометричний склад у польових умовах та аналізували водні властивості ґрунтів, адже водопроникність і вологоутримуюча здатність дуже важливі у вирощуванні декоративних культур.
Знання будови ґрунту, генетичних горизонтів, їх структури дозволить проектувати елементи ландшафту (газони, доріжки, альпінарії тощо) більш надійно, з урахуванням осідання, стоку води, стійкості схилів.
Практика проходила цікаво, натхненно та у дружній атмосфері. Студенти підтвердили теоретичні знання та практичні навики із дисципліни, найвищим балами відзначили Анну ВІННИЦЬКУ, Валерію ГАВРИЛЕНКО, Софію ДОМБРОВСЬКУ, Анастасію ЗЕЛІНСЬКУ, Поліну КОСТИРИНУ, Тетяну ЛЮТКЕВИЧ, Іванну ШАХ, Діану ЧМІЛЬ та Олександру ЯКИМЕЦЬ.
Дякуємо ЗСУ за можливість жити і навчатися!!!
Анна ВІННИЦЬКА,
студентка 2 курсу
ННІ лісового і садово-паркового господарства