На факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології пройшов екопікнік!
14 травня на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології пройшов Ecopicnic-2025. На студентів, викладачів та гостей факультету чекали атмосферні фотозони, ярмарок, різноманітні завдання, цікаві інтерактиви, настільні ігри, смаколики, практики йоги, мехенді, аквагрим, виставка експонатів кафедр та багато іншого.
Метою щорічного факультетського екопікніку є привернення уваги до проблем довкілля, навчання людей дбайливому ставленню до природи та формування екологічної свідомості, популяризація культури чистоти, правильного поводження з відходами, поширення нових знань та вмінь у галузі екології. Крім того, це чудова можливість зібратися та провести час на свіжому повітрі, насолодитися природою й активним, цікавим відпочинком.
До організації івенту активно долучились кафедра екобіотехнології та біорізноманіття, кафедра фізіології, біохімії рослин та біоенергетики, кафедра ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин, кафедра фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна, кафедра екології агросфери та екологічного контролю, кафедра загальної екології, радіобіології та БЖД.
Екопінкік був поділений на декілька локацій, де відбувалися тематичні заходи. Біля фотозони кожен охочий мав змогу зробити декілька кадрів на згадку, поруч студенти знімали інтервʼю в форматі "запитання-відповіді". Функціонувала й ярмарка, де кожний студент або викладач мав змогу придбати для себе книгу, смаколики, наукове приладдя та інші цікаві речі. Відвідувачі могли отримати будь-який різнокольоровий малюнок за допомогою аквагриму. Також ведучі проводили інтелектуальні ігри "Екомафія" і "Шляпа". Працювала й локація з різними екологічними програмами, які можна було переглянути або скачати за QR-кодом, та плакатами, де відвідувачі могли написати свої інсайти та враження тощо, залишити малюнок, наліпку.
Також працювала локація з апсайклінгом, де можна було прикрасити фоторамки з використаних або непотрібних речей. Точка з вторинним використанням речей та предметів показала на прикладі, що необов'язково збільшувати кількість сміття, адже можна продовжити "життєвий цикл" речей, дати їм нове життя та значення, перетворити старі речі на оригінальні вироби. Апсайклінг зменшує кількість відходів та економить ресурси, сприяючи збереженню навколишнього середовища, разом з тим апсайклінг дає можливість творчо мислити, експериментувати та реалізувати різні ідеї. .
Дякуємо Сенату Студентської організації факультету захисту рослин, біотехнологій та екології за організацію яскравої та атмосферної події Ecopicnic-2025!
Наталія Батрак