Дізнаємося більше про Європейський Союз, розвінчуємо фейки та дезінформацію

16 May 2025, 12:09

У сучасному інформаційному просторі дезінформація та фейки стали справжнім викликом для суспільства. Велика кількість неправдивої або маніпулятивної інформації впливає на громадську думку, спотворює реальність і шкодить демократичним процесам. Саме тому формування критичного мислення та навичок перевірки фактів є надзвичайно важливим, особливо для молоді, яка щоденно взаємодіє з інформаційним середовищем.
Саме тому 15 травня в рамках відзначення Дня Європи у Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася зустріч представниць ініціативи «Посли європейської молоді в Україні» - Катерини Лисенко, Софії Євченко та Катерини Мирошниченко - з активними студентами та студентками, які прагнуть краще орієнтуватися в інформаційному просторі та протидіяти дезінформації. Координатором заходу з боку ініціативи «Посли європейської молоді в Україні» виступила Софія Муравйова, з боку НУБіП України - доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Богдан Грушецький.

З вітальним словом до присутніх звернулася в.о. завідувача кафедри міжнародних відносин і суспільних наук Вікторія Хвіст. До заходу долучилися доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук, координатор Євроклубу HistoryEU Людмила Радченко, понад 40 здобувачів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» першого та другого років навчання, а також спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» першого року навчання.

Подія пройшла в атмосфері залученості та натхнення. Учасники зустрічі почули важливу розповідь про цифрову політику Європейского Союзу, мали можливість дізнатися більше про розвиток критичного мислення та розглянути приклади дезінформації про Україну.

Захід мав динамічну інтерактивну частину - антифейкову гру «НотаЄнота», під час якої шість команд, сформовані учасниками змагалися за право бути кращими в розпізнаванні фейків. Гра викликала жваві обговорення, а завдання та кейси стали справжнім викликом для учасників. Переможці змагання - студенти групи МВ-23002 Ніколай Алятін, Владислав Мельничук, Данило Кирієнко та МВ-23001 Анна Ларіонова, Роман Данилюк, Тая Валяєва - отримали брендовані подарунки від ініціативи «Посли європейської молоді».

Захід став яскравим прикладом того, як інтерактивні формати можуть ефективно поєднувати навчання та практику, мотивуючи молодь бути критичними до інформації та усвідомлено підходити до споживання медіа. Участь у грі «НотаЄнота» дозволила студентам не лише перевірити свої знання, а й сформувати нові навички, які є вкрай необхідними в умовах інформаційних загроз, з якими стикається Україна та світ загалом.
Водночас подія стала чудовою нагодою для молоді дізнатися більше про діяльність Європейського Союзу, його цифрову політику та підтримку країн Східного партнерства. Такі зустрічі сприяють не лише підвищенню обізнаності, але й формуванню європейських цінностей, поширенню ідей відкритості, співпраці та критичного мислення.


Дякуємо всім учасникам і організаторам за активну участь, змістовні дискусії та натхнення до змін. Разом будуємо стійке до дезінформації суспільство — поінформоване, активне й відповідальне.

 

 

Богдан Грушецький,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook