День пам’яті та вшанання загиблих у Другій світовій війн
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства. Спільним також є символ пам’яті про Другу світову війну – мак пам’яті.
У рамках заходів з патріотичного виховання впродовж цього травневого тижня відбувалися зустрічі здобувачів вищої освіти академічних груп факультету землевпорядкування з наставниками – викладачами кафедри землевпорядного проектування: Гунько Людмилою, Кустовською Оксаною, Колгановою Іриною, Людмилою Кольосою та Чумаченком Олександром.
Ми пам’ятаємо і вже знаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ. А також ми розуміємо, що героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових конфліктів. У кожного є своя не радісна історія пов’язана із війною, яка передавалася із покоління в покоління.
Під час Другої світової війни українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом, відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах та в багатьох арміях Антигітлерівської коаліції. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони. Українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають не тільки себе, а всі країни Європи від російської експансії і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на нашій планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення миру – перемогти загарбника.
Староста 1 академічної групи ОС Магістр,
Ольга ПРОНЬ