ПАМ‘ЯТАЄМО ІСТОРІЮ КАФЕДРИ. НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ. ДО 105-РІЧЧЯ ФАКУЛЬТЕТУ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
БОНДАР ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
кандидат ветеринарних наук, доцент
Народився 18 квітня 1953 р. в с. Новокостянтинів Летичівського району Хмельницької області. В 1968 р. закінчив 8 класів Новокостянтинівської середньої школи і поступив до Новоселицького зооветеринарного технікуму (Старо-Костянтинівський район Хмельницької області) на ветеринарне відділення. У березні 1972 р. закінчив навчання і отримав фах ветеринарного фельдшера.
Працював на посаді ветеринарного фельдшера на комплексі великої рогатої худоби в колгоспі ім. Куйбишева Летичівського району Хмельницької області.
У травні 1972 р. був призваний до лав Радянської Армії. Служив на території Угорщини. Демобілізувався в травні 1974 р. офіцером запасу.
У 1974 р. В.О. Бондар поступив на ветеринарний факультет Української ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарської академії (УСГА), який закінчив у 1979 р. Був залишений для роботи на посаді стажиста кафедри фармакології і паразитології. З листопада 1979 р. і по березень 1983 р. В.О. Бондар – заступник секретаря комітету комсомолу УСГА з інтернаціонального виховання молоді.
Студентом 3-го курсу УСГА В.О. Бондар виступав із доповіддю на Міжнародній науковій конференції студентів у м. Каунас (Литовська РСР) (науковий керівник – кандидат ветеринарних наук В.С. Бриль).
Будучи студентом ветеринарного факультету УСГА В.О. Бондар одночасно навчався на вечірньому відділенні університету Марксизму-Ленінізму при Київському міськкомі Компартії України з 1975 р. по 1978 р. і отримав вищу політичну освіту.
З 1983 р. по 1986 р. В.О. Бондар навчався в цільовій аспірантурі на кафедрі терапії і клінічної діагностики УСГА під керівництвом професора М.О. Судакова. Під час навчання в аспірантурі, разом із співробітниками кафедри, брав активну участь у трьох наукових експедиціях в Макарівський, Чорнобильський і Києво-Святошинський райони Київської області.
З 1986 року до вересня 2018 В.О. Бондар працює на кафедрі терапії і клінічної діагностики НУБіП України. Викладає дисципліну «Клінічна діагностика хвороб тварин».
У 1988 р. В.О. Бондар захистив дисертацію на тему: «Диагностика и профилактика гипотиреоза и нарушений обмена веществ у молочных коров в зоне йодной и другой микроэлементной недостаточности» на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.01 – діагностика і терапія тварин.
У 1991 р. він був обраний на посаду в.о. доцента кафедри терапії і клінічної діагностики, а в 1992 р. отримав вчене звання доцента.
Науковий напрямок В.О. Бондаря – вивчення хвороб обміну речовин і хвороб сечової системи у дрібних тварин. За його керівництва 94 студенти захистили дипломні, а 8 – магістерські роботи.
Бондар В.О. опублікував більше 130 наукових праць. Він є співавтором монографії, практикума з клінічної діагностики хвороб тварин, навчального посібника «Клінічне дослідження органів і систем тварин» для підготовки фахівців галузі знань «Ветеринарна медицина» вищих навчальних закладів освіти, навчального посібника «Клінічна діагностика хвороб тварин Ч. 1. Інструментальні методи дослідження серця тварин» для підготовки фахівців галузі знань «Ветеринарна медицина» вищих навчальних закладів освіти, 3 науково-виробничих рекомендацій і 45 методичних розробок, з яких 6 – англійською мовою.
Бондар В.О. активно працює над підвищенням педагогічної майстерності. У 2002 р. він пройшов курси підвищення кваліфікації із організації виховної роботи, педагогіки, психології і соціології, в 2007 р. – курси підвищення кваліфікації при кафедрах інноваційної діяльності в АПК та соціальної психології і педагогіки НАУ, в 2017 р. курси підвищення кваліфікації ННІ післядипломної освіти НУБіП України «Рентген та ультразвукова діагностика хвороб тварин».
Він нагороджений Почесною Грамотою Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України, Почесними грамотами ректорату НАУ і НУБіП України, профспілкового комітету НАУ і НУБіП України, а також відзначений Подякою Київського міського голови з врученням цінного подарунка. З вересня 2018 року Володимир Олексійович перебуває на заслуженому відпочинку.