8 травня – день, коли говорить пам’ять
Сьогодні, у День пам’яті та примирення,
ми вшановуємо всіх, хто захищав свою
Батьківщину та світ від нацизму. Ми відзначаємо
подвиг українського народу та його внесок
у перемогу антигітлерівської коаліції
Володимир Зеленський
Мир не дається не просто: за нього заплачено мільйонами життів. У цей День пам’яті та примирення ми віддаємо шану мільйонам людей, які втратили життя під час Другої світової війни, і згадуємо їх жертви. Пам’ятати - означає шанувати і берегти мир сьогодення.
8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення. Скорботна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. У цей день важливо згадати тих людей, які воювали заради звільнення українських територій від загарбників, та увічнити пам'ять про загиблих воїнів і жертв війни. Тому традиційно проводяться врочисті заходи з метою переосмислення значення подій 1939-1945 років.
8 травня науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки разом зі студентами долучилися до мітингу з нагоди Дня пам’яті та примирення, який відбувся у меморіальному комплексі НУБІП України.
Розпочалися заходи із промови т.в.о. ректора НУБІП України професора Олени ГЛАЗУНОВОЇ. Слово мали президент НУБІП України академік Станіслав НІКОЛАЄНКО, Голова Наглядової ради НУБІП України професор Микола ТОМЕНКО, запрошені гості.
Відбулася церемонія покладання квітів до меморіалу.
Творчі номери були представлені кафедрою культурології.
Ідеєю церемонії було те, що день пам'яті та примирення – це не про тріумф переможців над переможеними, а радше застереження, що не варто розв'язувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією чи анексією.
День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні – це лише часточка великої данини пошани ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Виховання поваги до подвигу загиблих – пріоритетний напрям у висвітленні подій Другої світової війни. Але саме такі заходи є підгрунтям формування ціннісного світогляду сучасного здобувача освіти, громадянина-патріота.
Професор кафедри педагогіки
Валентина МІРОШНІЧЕНКО