Навчальна практика з деревного розсадництва студентів ННІ лісового і садово-паркового господарства у квітні 2025 року
Упродовж двох останніх тижнів квітня студенти освітніх програм «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» проходили навчальну практику з дисциплін «Лісові культури (розділ «Лісове розсадництво») (21–25 квітня) та «Декоративне розсадництво» (28 квітня – 2 травня) на базі навчально-дослідного розсадника кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій НУБіП України.
Участь у практиці взяли:
• студенти 3 курсу (2 групи) та група скороченого терміну навчання спеціальності «Лісове господарство»;
• студенти 3 курсу (2 групи) та скороченого терміну навчання спеціальності «Садово-паркове господарство».
Перед початком практики було проведено обов’язковий інструктаж з охорони праці та техніки безпеки, який провела доцент кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Зубок Тетяна Олександрівна. Студенти були ознайомлені з правилами безпечного виконання робіт на розсаднику.
Під час практики студенти виконали широкий спектр робіт, що охоплювали як вирощування садивного матеріалу у відкритому ґрунті, так і догляд за контейнерними рослинами.
Студенти спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» згідно програми практики опанували наступні роботи:
• ознайомилися з основами розсадницької справи;
• підготовкою ґрунту (обробіток, рихлення, вирівнювання, закриття вологи);
• висівом насіння деревних видів: сосни звичайної, дуба звичайного, клена гостролистого, липи серцелистої; катальпи, церціса, гібіскуса, з подальшим маркуванням посівів;
• висаджування укорінених живців та сіянців у відкритий ґрунт;
• робота з рослинами в контейнерах (ЗКС): посадка та пересадка гортензій, спірей, лаванди, декоративних хвойних рослин;
• формування надземної частини кущів та дерев (обрізка, декоративна стрижка, формування штамбу та крони дерев);
• підживлення рослин, підготовка ємностей для висадки.
Основний акцент було зроблено на технології посіву, посадки, підготовці субстратів та агротехнічних особливостей вирощування різних видів та культиварів.
Окрему подяку висловлюємо аспіранту кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Бабину Олександру Руслановичу, який, активно допомагав у проведенні практики та передавав студентам свої практичні знання.
Професійна організація практики та залучення студентів до реальних технологічних процесів сприяли якісному засвоєнню навчального матеріалу, розвитку практичних навичок та підготовці майбутніх фахівців до професійної діяльності.
Кафедра відтворення лісів та лісових меліорацій висловлює щиру подяку студентам за сумлінне відношення та виконання завдань під час практики.
Керівники навчальної практики:
• доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій
Бойко Олексій Леонідович
• асистент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій
Дерій Андрій Андрійович