День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні - тема організаційної години

May 8, 2025

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Саме цій важливій темі була присвячена чергова організаційна година куратора групи Прав-2301 Тамари Новак зі студентами другого курсу юридичного факультету.

Розпочинаючи зустріч, Тамара Новак зазначила, що цей день встановлено Законом України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» від 29.05.2023 р. № 3107-IX на знак солідарності  з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства.

Вже понад 10 років як Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі. Наразі ми не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму.

У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.

Особливий акцент куратор зробила на тому, що День пам’яті та перемоги є нагадуванням, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Використовуючи матеріали Українського інституту національної пам’яті студенти мали нагоду згадати про величезний внесок, зроблений українцями під час Другої світової війни у перемогу над нацизмом, героїзм, хоробрість та самопожертву наших співвітчизників на всіх фронтах та в багатьох арміях Антигітлерівської коаліції. З цікавістю ознайомились студенти із презентаційними матеріалами про збройний спротив мільйонів українців у різних регулярних арміях світу, участь в підпільних і повстанських структурах. Ще раз переконались, що українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.

Підсумком зустрічі стала теза про те, що жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.

І зараз як ніколи кожному з нас варто усвідомлювати, що сьогодні українці зі зброєю в руках захищають не тільки себе, а всі країни Європи від російської експансії і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки.

Нині завданням кожного є робити все, що від нього залежить для наближення перемоги й пам’ятати про страшний гіркий досвід та історичні уроки Другої світової війни. 

Тамара Новак

Куратор групи Прав-2301

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook