ПРАКТИКА З РОСЛИННИЦТВА – ШЛЯХ ДО УСПІХУ В РОБОТІ АГРОНОМА

May 7, 2025

Агрономічно-ознайомча практика для студентів, 1 курсу 1, 2 та 3 групи, під керівництвом Тетяни Антал та Світлани Завгородньої  розпочалася на базі кафедри та на Демонстраційному колекційному полі сільськогосподарських культур НУБіП України.

Відповідно до програми практики з рослинництва студенти ознайомились із навчально-науковою базою кафедри, схематичною науково-дослідною роботою, та ін. Викладачами кафедри було запропоновано ознайомлення з галуззю рослинництва та видовою різноманітністю польових сільськогосподарських культур, а також, класифікацією сільськогосподарських культур, зазначаючи поняття озимих, ранніх та пізніх ярих культур.

В період з 01.05 по 03.05.2025 року на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» студентами було продовжено проходження практики.

Студентів ознайомили із групуванням польових культур за виробничим принципом, морфологічними особливостями культурних рослин, їхніми фазами росту і розвитку які використовують при розробці технологій вирощування.

Було акцентовано, що рослини упізнають перш за все за зовнішнім виглядом – будовою, формою, розмірами, кольором квіток, суцвіть, плодів, насіння, листя та інших органів.

В полі студенти вивчали особливості проростання епікотельних та без епікотельних хлібів, визначали енергію кущіння хлібних злаків, вивчили особливості встановлення початку фази стеблування ярих хлібних злаків.

Програма практики включала характеристику хлібних культур за особливостями «вушок» і «язичків», листків рослин та визначення кожним студентом до якого ботанічного роду належить культура за цими ознаками.

Студенти були присутні та ознайомлені з процесом сівби сої та соняшнику. Практиканти були проінформовані, як встановити оптимальну глибину сівби, ознайомлені з таким методом підготовки насіння до сівби як – іннокуляція, її значення в загальній системі технології вирощування сої.

Одним із завдань програми практики було визначення повноти сходів та густота стояння рослин вузькорядного і широкорядного способів сівби.

Студенти під керівництвом викладача проаналізували стан посівів ярих та озимих культур. За результатами виконання програми практики кожен студент підготував звіт, який захистив на позитивну оцінку.

Підсумовуючи, стверджуємо, що програму агрономічно-ознайомчої практики з рослинництва студенти виконали в повному обсязі.

Зазначимо також належну організацію практики з боку деканату.

 

                Дякуємо нашим захисникам і мирного неба нам усім!!!

Тетяна АНТАЛ, доцент кафедри рослинництва

Світлана ЗАВГОРОДНЯ, старший викладач кафедри рослинництва

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook