Портрет України в дипломатичному інтер’єрі

April 25, 2025

24 квітня викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних наук на чолі з її завідувачкою, доцентом Вікторією Хвіст на запрошення дирекції «Медіацентру» ДП «ГДІП» відвідали презентацію книги відомого вітчизняного дипломата, Надзвичайного і Повноважного Посла України, людини, що вона, ставши багато років тому на шлях дипломатичної кар’єри, присвятила своє життя служінню інтересам України на міжнародній арені у радянські часи і брала саму безпосередню участь у становленні дипломатії суверенної Держави, в. о. Міністра закордонних справ України (2009 р.), президента Української асоціації зовнішньої політики, голови правління громадської спілки «Редакція журналу «Зовнішні справи»» Ufpa Khandogiy - Володимира Хандогія «Дипломатичні сюжети – 2. Від першої особи без купюр».

     

Видання, що його презентували, це є продовження першої книги автора «Дипломатичні сюжети: Невигадані історії кар’єрного дипломата», що вона побачила світ 2017 р. і, що для нас є надзвичайно приємним, була подарована власноруч автором кафедральній бібліотеці.
Цього разу автор знайомить нас зі складними процесами становлення дипломатичної служби суверенної України, що вона, з одного боку, продовжила кращі традиції дипломатії попередніх часів, а, з іншого, - прийшла їй на зміну у новому форматі існування держави у глобальному світі, реалізуючи її геополітичні інтереси на міжнародній арені.

     

Захід проходив у змішаному форматі: он- та офлайн і зібрав з нагоди цієї знаменної події у Медіацентрі та на відстані давніх друзів Володимира Хандогія, ветеранів дипломатичної служби України, діючих дипломатів, представників партнерських організацій, науковців тощо.
Його модераторами виступили давні друзі та колеги автора - дипломат, доктор історичних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Кіпр (2003–2007, 2012–2019 рр.), ректор Дипломатичної академії України при МЗС (1996–2003, 2007–2012 рр.) Борис Гуменюк та генеральний директор ДП «ГДІП», Надзвичайний і Повноважний Посол України Павло Кривонос.
Вітальним словом захід відкрив Борис Гуменюк, який розповів про автора, цінність та унікальність презентованого видання, зокрема і для майбутньої генерації українських дипломатів.
Далі слово було надано «винуватцю» події, автору невигаданих сюжетів, надзвичайному і Повноважному Послу України Володимиру Хандогію, якій зокрема наголосив, що представлені спогади розгортаються у складний період переходу від дипломатій так званої «фантомної» держави до становлення суверенної дипломатичної служби як невід’ємної складової України останніх вже майже 40 років.
Всі, що вони взяли участь у подальшому обговоренні, у тій чи інший спосіб зауважували, що авторові випало брати безпосередню участь у цих складних процесах, працюючи на керівних посадах у Міністерстві закордонних справ і головних закордонних дипломатичних установах молодої Української держави. Звідси — унікальна можливість читачеві познайомитися з цікавими фактами майже пятдесятирічної кар’єри відомого українського дипломата від першої особи і без купюр.
З свого боку, зауважимо, що перед нами не просто мемуарні спогади високого щаблю професіонала та чудової людини, але й так би мовити своєрідні етюди до портрету нашої держави у різні часи її історії в інтер’єрі особистих поглядів автора, що воно виводить роботу поза межі жанру мемуаристики й робить її надцікавою не лише фахівцям–міжнародникам, але й найширшого читацького загалу.
Як ми вже сказали, книга є продовженням першої праці «Дипломатичні сюжети», і, по суті, ці два видання охоплюють практично 50-річний період історії України, починаючи з середини 70-х років ХХ століття, коли Володимир Дмитрович розпочав дипломатичну кар’єру, і до сьогодні. Ми знову маємо можливість зануритися в історію, у ті події, які засвідчив автор й ініціатором яких він був безпосередньо. У новому виданні зібрано багато цікавих сюжетів, після прочитання яких для читача ліпше розкривається постать автора, а також перебіг історії української дипломатичної служби з усіма її здобутками та перемогами і водночас недоліками та прорахунками.
Після презентації книги відбулося неформальне спілкування, де всі охочі привітали автора з успішним виданням нової книги.

     

Нема чого й казати, що участь у такому заході була науково корисною та фантастично цікавою. Відзначимо, крім того, що у перервах на каву та по закінченні зустрічі відбулось чимало знайомств та обговорень з її учасниками, зокрема щодо спільних дій кафедри і науково-дипломатичного загалу у майбутньому.
Ну, й представники кафедри не лишились без головного «трофею» - примірника монографії, що його для кафедральної бібліотеки люб’язно подарував автор.

     

Отже, співробітництво кафедри із спорідненими дипломатичними, громадськими та науковими установами триває, попереду на нас очикує ще багато заходів, спілкувань, професійних й дружніх зустрічей.

 

Сергій Асатуров,
доцент кафедри міжнародних відносин і суспільних наук

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook