Гостьові лекції зі спеціальності 207 «Водні біоресурси та аквакультура» продовжуються

April 25, 2025

На факультеті тваринництва та водних біоресурсів пройшла гостьова лекція в змішаному форматі доктора біологічних наук, заступника директора з наукової роботи Інституту морської біології НАН України Віктора Олексійовича ДЕМЧЕНКА на тему «Екологічні проблеми Чорного моря».

 

 

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_1_1_3.jpg

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_2_1_3.jpg

Лекція, проведена Віктором ДЕМЧЕНКОМ, стала справжнім відкриттям для всіх присутніх. Його глибокі знання в галузі морської біології та екології, а також багаторічний досвід досліджень Чорного моря, дозволили створити змістовну та інформативну презентацію, яка викликала велику зацікавленість як студентів, так і викладачів.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_3_1_3.jpg

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_4_1_3.jpg

Тема є надзвичайно актуальною в контексті екологічних викликів, з якими стикається Чорноморський регіон. Лектор на високому науковому рівні представив комплексну картину екологічного стану Чорного моря, охопивши історичні аспекти антропогенного навантаження, сучасні екосистемні зміни, вплив кліматичних чинників та забруднення. Надзвичайно цікавою була інформація про трансформацію Сарматського моря в Чорне, Азовське та Каспійське.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_5_1_3.jpg

Особливо цінними були аналітичні розділи лекції, у яких Віктор Олексійович зупинився на основних джерелах деградації морського середовища, таких як надмірний вилов риби, евтрофікація, інвазивні види та порушення гідрологічного балансу.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_6_1_1.jpg

Великою проблемою Чорного моря, на чому було акцентовано увагу, є військові дії.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_7_1_1.jpg

Було також запропоновано конкретні напрями можливого відновлення та збереження морських екосистем, зокрема через розвиток міжнародного співробітництва, вдосконалення екологічного моніторингу та впровадження сучасних природоохоронних технологій.

Варто відзначити, що лекція супроводжувалася наочними матеріалами — графіками, схемами, картами, що значно полегшило сприйняття складної навчально-наукової інформації. Також лектор жваво підтримував діалог із аудиторією, відповідав на запитання та сприяв активному обговоренню.

 Загалом лекція залишила надзвичайно позитивне враження. Вона була пізнавальною, інформативною та надихаючою, а професіоналізм і глибокі знання Віктора Олексійовича ДЕМЧЕНКА сприяли формуванню високого рівня довіри до поданої інформації.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_8_27.jpg

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/foto_9_1_0.jpg

Щиро дякуємо ЗСУ за можливість жити, навчатися та працювати!

 

Іван МИТЯЙ,

доцент кафедри

гідробіології та іхтіології

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook