ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛОГІСТИКИ НА КАФЕДРІ ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗАСОБІВ У АПК

22 April 2025, 21:01
МТФ

            В цьому році НУБіП України, кафедра транспортних технологій і засобів у АПК стали співорганізаторами Всесвітнього Дня логістики–2025. Всесвітній День логістики, започаткований у 2008 році найбільшою у Німеччині та Європі Федеральною асоціацією логістики (BVL), вже став головною світовою подією у логістичній царині, об’єднавши провідних фахівців, науковців та представників бізнесу для обміну досвідом і впровадження інновацій. Восьмий рік поспіль кафедра проводить засідання круглого столу «Agro-Logistics: ProblemsandProspects» в цей день.

Декан механіко-технологічного факультету Братішко В.В. привітав присутніх, побажав плідної роботи і наголосив, що для студентів такі зустрічі - це можливість почути нові ідеї, поділитися своїми досягненнями і ще це знайомство з новими людьми, фахівцями галузі.
Завідувачка кафедрою Савченко Л.А. запросила присутніх до дискусії щодо визначення самого поняття логітики як наукового напрямку, університетської спеціальності, академічної дисципліни, галузі. Оскільки для нас, викладачів кафедри транспортних технологій і засобів у АПК і спеціальності  Транспортні технології (на автомобільному транспорті), важливо почути різні точки зору, різні погляди як наших колег так і стейкхолдерів, студентів. Важливо розуміти орієнтири – технічний чи економічний - під час викладання, для визначення основних напрямків у навчальному процесі. Савченко Л.А. відмітила багатовекторність логістики і порівняла її з симфонією, де важливий кожний інструмент, і ще важливіша узгодженість всіх музикнтів і закликала до обговорення.
Гарант ОПП «Логістика» професор Мацюк В.І. зосередив увагу присутніх на основних складових логістики, які забезпечують комплекс процесів, пов’язаних із переміщенням товарів і послуг від виробника до кінцевого споживача. Основну увагу приділив важливості академічних природничих наук в логістичній діяльності, які дають можливість підготувати фахівця, готового до вирішення задач галузі, поєднуючи знання з математики, фізики, нарисної геометрії, комп’ютерних наук, теорії транспортних процесів. Саме сукупність знань з цих дисциплін і створює синергію логістики, надає можливість вирішувати питання не тільки транспортування людей і вантажів, а й складування, зберігання вантажів, безпеки руху, експлуатації автомобілів, навантажувачів, управління ланцюгами поставок, запасами та обробка замовлень.
Завідувач кафедри транспортних систем та логістики Українського державного університету залізничного транспорту професор Ломотько Д.В. сфокусувався в дискусії на технічній складовій у підготовці студентів, зокрема важливості проведення лабораторних досліджень за різними напрямками, які реалізовані в умовах університету. Він звернув увагу, що в такі складні часи університет продовжує свою освітню діяльність, що ворог не здолає Харків і його людей. Ми всім сердцем підтримуємо наших колег, захоплюємося їх мужністю і відвагою, завжди раді нашій співпраці.
 Заступник керівника відділу логістики міжнародної транспортної компанії Hegelmann Group Москаленко В.А. говорив про фахівців, яких потребує галузь. З компанією Hegelmann Group кафедра  має давні зв’язки, ми співпрацюємо давно і плідно, багато наших студентів працюють там на різних засадах. До спікера було багато питань від викладачів, які цікавилися, як підсилити професійні компетенції студентів, щоб вони були затребуваними спеціалістами на міжнародному ринку праці. Студенти цікавилися, чи довго триває випробувальний термін, чи багато інформації треба вивчити за період підготовки, з якими транспортними засобами працює компанія і в яких країнах, чи дівчатам під силу справлятися з роботою логіста, які зарплати. Москаленко В.А. наголосив на важливості знання іноземних мов, розуміння конструктивних особливостей транспортних засобів, їх комплектації, знання програм для побудови маршрутів, не оминув увагою особисті якості, такі як комунікабельність, самоорганізація, цілеспрямованість.
Своїм баченням логістичних підходів з оптимізації роботи пасажирського автотранспорту поділився доцент кафедри Бондарєв С.І. Особливо зацікавили присутніх напрямки вивчення транспортної рухливості громадським транспортом в містах і передмістях, способи контролю пасажиропотоку. Велика увага була приділена мобільності населення України, особливо в умовах війни, наслідкам урбанізації і способам щодо їх зменшення шляхом виробництва автобусів на метані.
Цікаві розробки представили і студенти: про розширення пішохідної зони для свого міста розповіла Мацюк Катерина в контексті стійкого розвитку регіону; про оптимізацію логістичних маршрутів шляхом використання GPSTMS розповів студент Малофеєв Максим. Кошара Максим поділився інформацією щодо наявності сховищ для овочевої продукції, їх розвитку в контексті експортно-логістичних ланцюгів постачання. Вакуленко Ярослава ознайомила присутніх з новим напрямком розвитку логістики – геологістикою. Руденко Дмитро розповів про особливості використання методу дослідження операцій подвійної вигоди під час перевезення мінеральних добрив.
 
 
Ми плідно попрацювали і виробили бачення майбутнього логістики, яке поєднує різні за напрямком дисципліни в освітньому процесі, щоб реалізувати отримані знання на практиці для вирішення задач відбудови і розвитку нашої країни.
Підсумовуючи нашу дискусію, ми зійшлися на думці про багатозадачність логістики, яка спрямовується саме вектором технічного напрямку для успішного вирішення поставлених задач в найважчий для України час.
 
Опалко Вікторія 
 
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook