Викладачі факультету тваринництва та водних біоресурсів на стажуванні в Інституті паразитології Словацької академії наук

18 April 2025, 8:15

Однією з основних форм підвищення кваліфікації викладачів факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України є міжнародне стажування. Згідно наказу ректора в квітні пройшла стажування у відділі іхтіопаразитології Інституту паразитології Словацької академії наук (Республіка Словаччина, м. Кошице) докторка біологічних наук, завідувачка кафедри гідробіології та іхтіології Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА.

Основною метою міжнародного стажування було налагодження контактів, ознайомлення з найновішими досягненнями науки, перспектив її розвитку, призначених для використання при підготовці фахівців зі спеціальності Н5 Водні біоресурси та аквакультура.

Н. РУДИК-ЛЕУСЬКА ознайомилася з відділами Інституту та їх науковою роботою в м. Кошице. Під час стажування Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА набувала наукового досвіду у відділі іхтіопаразитології в доктора габілітованого, завідувача відділу Мікулеса ОРОСА.

Цікаві дослідження проходила у відділі іхтіопаразитології під керівництвом доктора габілітованого, професора Володимира САРАБЄЄВА. Порівняла підходи до наукової роботи, які можна використати для здобувачів другого та третього рівнів вищої освіти. Також важливо було ознайомлення з використання методів у наукових дослідженнях.

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/6parazitologiyi.jpg

Надзвичайно цікаво було проглянути структуру та виконання наукових робіт здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Було продемонстровано рутинні генетичні лабораторні процедури, необхідні для проведення полімеразної ланцюгової реакції (polymerase chain reaction). Додатково було представлено одну з методик виділення ДНК та деякі методики обробки ампліконів. Екстракцію ДНК здійснено із використанням силікових колонок (spin column based nucleic acid purification). Перед проведенням ПЛР, особлива увага була приділена поясненню принципів підготовки реакційної суміші та ключових стадій традиційної ПЛР (conventional PCR): денатурації, відпалювання (annealing) та елонгації.

 

Контроль довжини продуктів ПЛР було проведено за допомогою електрофорезу на агарозному гелі, що дозволило оцінити ефективність ампліфікації. Далі було проведено очищення ампліконів із застосуванням силікових колонок, що є необхідним для подальшого їх секвенування за методом Сангера (Sanger sequencing). Якість очищення було підтверджено за допомогою повторного електрофорезу.

 

Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА ознайомилася з науковими лабораторіями та їх науковими напрямами досліджень для профільних фахівців. Також колеги з відділу іхтіопаразитології проінформували новою науковою літературою зі спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура».

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/18parazitologiyi.jpg

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/u142/17parazitologiyi.jpg

На завершення, завідувачка кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП України Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА отримала сертифікат про підвищення кваліфікації та запрошення до наукової співпраці.

 

Меланія ХИЖНЯК,
доцент кафедри гідробіології
та іхтіології

 

https://nubip.edu.ua/sites/default/files/imagecache/h120/3parazitologiyi.jpghttps://nubip.edu.ua/sites/default/files/imagecache/h120/5parazitologiyi.jpg

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook