Кафедральний науковий вебінар присвячений Всесвітньому дню Землі
Кафедральний науковий вебінар присвячений Всесвітньому дню Землі
March 27, 2025
Відповідно до наказу ректора НУБіП України від 03.02.2025 р. № 77 на базі кафедри екології агросфери та екологічного контролю факультету захисту рослин, біотехнологій та екології 26 березня 2025 року відбувся кафедральний науковий вебінар для студентів ОС Бакалавр та ОС Магістр спеціальностей: 101 «Екологія» присвячений Всесвітньому дню Землі. На вебінарі приймали участь студенти 2, 3, 4 курсу та магістри І року навчання, науково-педагогічні працівники кафедр факультету захисту рослин, біотехнологій та екології.
З вітальним словом виступила завідувач кафедри екології агросфери та екологічного контролю доцент Олена Наумовська, яка відмітила важливість заходу і в своїй доповіді зауважила, що цей міжнародний День покликаний перш за все звернути увагу людини на проблеми, які вона створює своєю діяльністю, та замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем. Для України сьогодні як ніколи актуальними є питання миру, захисту своєї землі, своїх людей та довкілля, що страждають від російських окупантів.

Магістр І р.н. Ігор Кравченко спеціальності 101 «Екологія» в своїй доповіді повідомив проісторію походження цього свята, яка пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту. Наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, Д. Мортон звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
Чінікулов Олег, Шевчук Богдан презентували доповідь на тему «Збережи землю для нащадків!», які відмітили День Землі – це символ єдності, усвідомлення, що тільки об’єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті.

Студентка 2 курсу Кіра Комашко відмітила важливість проведення заходу і наголосила в своїй доповіді, що Всесвітній день Землі саме дата проведення цього свята обрано не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку, а другий день - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.
Табас Світлана та Руденко Аліна студентки 2 курсу спеціальності 101 Екологія в своїй доповіді зауважили, що глобальне потепління стало беззаперечним фактом щодо нашої нинішньої життєдіяльності; наша планета прогрівається, і ми, безумовно, є частиною проблеми. Однак це не єдина екологічна проблема, яка повинна нас турбувати. У всьому світі люди щодня стикаються з безліччю нових та складних екологічних проблем. Наша планета знаходиться на межі важкої екологічної кризи. Нинішні екологічні проблеми роблять нас уразливими до катастроф та трагедій, зараз і в майбутньому.

Проводячи підсумки кафедрального вебінару доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю Світлана Паламарчук виступила із завершальним словом, де відмітила, що тематика заходу була корисною та цікавою для студентів, які можуть використовувати набуті знання для подальшої наукової роботи. Висловила вдячність викладачам, студентам за участь, а також всім учасникам хто долучився до вебінару.
Світлана Паламарчук, доцент кафедри екології
агросфери та екологічного контролю