День відкритих дверей на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології!

April 17, 2025
15 квітня 2025 року НУБіП України й факультет захисту рослин, біотехнологій та екології гостинно зустріли випускників закладів загальної середньої освіти, випускників закладів фахової передвищої освіти, батьків, викладачів та всіх бажаючих. Гості мали змогу познайомитися з роботою факультету, дізнатися всю необхідну інформацію про навчання, майбутні перспективи, про роботу кафедр, познайомитися з науково-педагогічними працівниками, відвідати сучасні лабораторії, побачити унікальну територію студмістечка та умови проживання студентів.

У першій частині івенту до гостей з вітальним словом та презентацією про університет звернувся ректор НУБіП України Вадим Ткачук. Крім того, часники заходу отримали інформацію про основні положення та нововведення щодо вступної кампанії 2025 року, дізналися про переваги навчання в університеті, можливості для творчого та спортивного розвитку. Далі науково-педагогічні працівники факультету захисту рослин, біотехнологій та екології презентували спеціальності, освітні програми, навчальні та наукові експонати, що використовуються на заняттях. Гості з цікавістю взаємодіяли з експонатами, знайомилися із напрямками роботи факультету, ставили чимало запитань про діяльність факультету. 

 

 

 

Після презентації університету, декан факультету Юлія Коломієць запросила бажаючих розпочати знайомство з факультетом, кафедрами, лабораторіями через практичні майстеркласи та цікаву екскурсію. Завідувачі кафедр радо зустріли майбутніх абітурієнтів й в ході екскурсії акцентували увагу на лабораторіях факультету, які облаштовані сучасним мультимедійним обладнанням, більшість оснащена приладами європейської якості та інструментами необхідними для підготовки магістерських робіт і наукових досліджень студентів. 

 

Юлія Василівна надала всю необхідну інформацію про спеціальності Е2 «Екологія», G21 «Біотехнології та біоінженерія»,  H1 «Захист та карантин рослин» (Агрономія), а також познайомила учасників заходу із новою спеціальністю G2 «Технології захисту навколишнього середовища». Вона зазначила, що спеціальність орієнтована на фахівців, діяльність яких буде спрямована на покращення стану довкілля завдяки комп’ютерного моніторингу і моделювання систем техногенно безпечних процесів, контролю стану довкілля, очищення води, повітря, ґрунтів, управління відходами і їх переробка, впровадженню екологічно безпечних технологій у промисловості.

 

Крім того, Юлія Василівна зазначила, що здобути освіту студенти можуть, як на денній, так і на заочній формах навчання, на бюджетній та контрактній основі. Особливо детально, вона розповіла про місця та посади працевлаштування після навчання, підкреслила, що факультет постійно працює над розширенням співпраці з роботодавцями, аби студенти після навчання відразу працевлаштовувалися за здобутою спеціальністю. Від аудиторії було багато запитань щодо спеціальностей, пріоритетності вибору спеціальності при вступі, пільг, бюджетної форми навчання, щодо вартісті проживання в гуртожитку, спортивних та творчих секції, гуртків.

 

В навчально-науково-виробничій лабораторії «Екологічного контролю довкілля» гості взяли участь у міні лабораторній роботі, а саме визначили вміст нітратів у таких продуктах як: морква, картопля, буряк. В навчально-науковій лабораторії радіометрії учні побували на майстеркласі «Як знайти радіацію», де викладачі познайомили майбутніх абітурієнтів з приладом радіометр-дозиметр альфа-бета-гамма-випромінювань РКС-01 СТОРА-АБГ та його можливостями. У навчально-науковій лабораторії біотехнології та клітинної інженерії на учасників заходу чекав майстерклас «Як зловити ДНК», в ході якого вони познайомилися з історією відкриття ДНК та отримали формулу, як в домашніх умовах повторити даний майстерклас.

Крім того, в навчально-науковій лабораторії «Біохімії та фітобіотехнології» гості навчилися створювати штучну «клітину» Траубе, модель якої дозволяє вивчати напівпроникність цитоплазматичної мембрани та осмотичні явища в клітині. В сучасній навчально-науково-виробничій лабораторії «Моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин» учні спостерігали за живими культурами та колекційними екземплярами комах, а також ознайомилися з асортиментом хімічних засобів захисту рослин. Разом з тим, кафедра екології агросфери та екологічного контролю познайомила гостей із важливістю та необхідністю сортування побутових відходів, викладачі кафедри розповіли про контейнери для компостування опалого листя, про те, наскільки забрудненими від пластику й мікропластику є океани, моря та багато інших водойм світу, чому вироби із цього матеріалу необхідно збирати та переробляти. Особливо учнів зацікавив автомат зі збору та пресування пластикових пляшок, котрий встановлений у вестибюлі корпусу № 4.

 

Учасники заходу відзначили якість подачі та повноту інформації, яку надали співробітників факультету, а також подякували за теплу зустріч. Після екскурсії корпусом, гості розпочали прогулянку Ботанічним садом НУБіП України, де мали змогу відпочити, наповнитися зеленими фарбами та не менш цікавою інформацією про величезну колекцію рідкісних рослин. Сподіваємося, що нам вдалося зарядити гостей приємними враженнями, емоціями та зацікавити їх своєю діяльністю і спеціальностями!


Декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Юлія Коломієць висловлює подяку всім, хто долучився до заходу — директорам, завідувачам, викладачам. Окрема подяка за організацію вчителю математики та інформатики Глевахівського академічного ліцею Кот Жанні Олександрівні, вчителям ліцею № 293 м. Києва Саріогло Наталії Володимирівні та Гриценко Тетяні Андріївні, директору спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №106 з поглибленим вивченням англійської мови м. Києва Лісовій Юлії Володимирівні та заступнику директора з навчально-виховної роботи Петровській Тетяні Іванівні, директору спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №138 м. Києва з поглибленим вивченням предметів природничого циклу Перевозниковій Наталії Іванівні.

 

Наталія Батрак

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook