Секрети довголіття королеви

April 8, 2025

              

       Вчені націлені на бджолиних маток у пошуках секрету довшого життя.

      Дослідницький орган Великобританії фінансує 800 мільйонів фунтів стерлінгів на проект, який може відкрити радикальні методи лікування для продовження тривалості життя людини.

       Цікавий випадок із бджолиною маткою вже давно спонукав вчених розмірковувати, чи таїть засновниця вулика секрет довгого та здорового життя.

    Хоча робочі бджоли та матки мають майже ідентичні ДНК, матки користуються тим, що можна вважати королівськими привілеями. Вони більші, плідні протягом усього життя і виживають роками порівняно з робочими бджолами, які живуть у кращому випадку кілька місяців. Тепер дослідники готуються заглибитися в біологію бджіл у надії, що розуміння того, що сприяє процвітанню бджолиних маток, дозволить відкрити радикальні методи лікування, щоб подовжити тривалість життя людей і збільшити наші плідні роки.

   Амбітний проект розробляється в Агентстві передових досліджень та винахідництва, урядовому органі, якому надано 800 мільйонів фунтів стерлінгів для фінансування високоризикованих і високооплачуваних досліджень, які цілком можуть провалитися, але можуть змінити суспільство, якщо вдасться.

   «Саме ці дивні ідеї можуть справді змінити життя кожного», — сказав Янік Вурм, один із восьми програмних директорів, оголошених Aria у понеділок. Вурм, колишній професор еволюційної геноміки та біоінформатики Лондонського університету королеви Марії, буде контролювати проекти з вивчення бджіл, ос, мурах і термітів на благо людини. 

переклад з газети Гардіан

Віталій Андріюк,

аспірант кафедри бджільництва

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook