Лабораторні заняття - ключ до зміцнення знань та здобуття практичних навичок студентами
Практична складова навчання відіграє ключову роль у набутті компетенцій майбутніми фахівцями рибогосподарської галузі. Завдяки проведенню лабораторних занять в очному форматі студенти освітньої програми «Водні біоресурси та аквакультура» мають можливість удосконалювати здобуті знання та розвивати нові практичні навички, пізнавати нове та отримувати позитивні враження. Такі заняття є важливим елементом формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів, що сприяють розвитку умінь і знань, необхідних для їх подальшої наукової чи виробничої діяльності.
Старшим викладачем кафедри аквакультури Олесею ОХРІМЕНКО нещодавно було проведено лабораторні заняття за темою «Технології культивування двостулкових молюсків» в рамках дисципліни «Аквакультура природних водойм» для студентів 4 курсу напряму підготовки Н5 «Водні біоресурси та аквакультура». Впродовж занять студенти мали змогу ознайомитись з традиціями, інноваційними підходами та перспективами культивування двостулкових молюсків у світі та Україні. Зокрема, здобувачі розглянули особливості життєвого циклу мідій та устриць як основних об’єктів малакокультури, умови їх відтворення в природних та штучних середовищах, технологічні аспекти забезпечення господарств марикультури спатом, шляхи вирощування їх до товарних розмірів.
Студенти безпосередньо мали змогу розглянути товарну продукцію мідій та устриць, здійснити оцінку якості їх стулок та кондиції, з’ясувати стать особин та виявити оптимальні строки для збору товарної продукції.
Протягом заняття студенти з цікавістю розглядали та досліджували біологічний матеріал, обговорювали вивчений матеріал, дискутували, обмінювалися знаннями та отриманими враженнями.
Тож ми щиро хочемо подякувати нашим Збройним Силам, які героїчно стоять на варті рідної землі! Завдяки їх мужності та відданості ми маємо змогу продовжувати жити, працювати та рухатись вперед!
Завідувач кафедри аквакультури,
д.с.-г.н., проф. Віталій БЕХ