Розширене засідання робочих груп із академічною спільною, зовнішніми та внутрішніми стейкхолдерами

February 12, 2024
Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології

12 лютого 2024 року відбулося розширене засідання робочих груп із академічною спільною, зовнішніми та внутрішніми стейкхолдерами, на якому обговорювалися питання перегляду ОПП «Карантин рослин» та «Захист рослин» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

В обговоренні взяли участь: гаранти освітніх програм, здобувачі освіти та випускники програм, академічна спільнота, роботодавці, представники місцевого самоврядування та інші стейкхолдери, представники підприємств та організацій.

Під час обговорення ОПП члени робочих груп поділилися позитивним досвідом викладання окремих освітніх компонентів, відзначивши їхню ефективність у формуванні фахових компетентностей. Було наголошено на важливості практичної спрямованості навчальних дисциплін, інтеграції сучасних методів навчання та використання цифрових технологій в освітньому процесі.

Разом з тим, необхідно постійно вдосконалювати змістовне наповнення навчальних курсів, доповнювати їх актуальними кейсами, міждисциплінарними підходами та новими дослідженнями в галузі захисту та карантину рослин.

Під час обговорення пролунало багато пропозицій від стейкхолдерів. За рекомендацією роботодавців було запропоновано внести зміни до змісту окремих дисциплін: наприклад, до програми ОК6 «Патологія насіння» додати тему лабораторної роботи з аналізу насіннєвого матеріалу.

Гарант програми «Захист рослин» запропонував для досягнення програмних результатів врахувати зміст робочих програм із закордонних ЗВО: Вроцлавського університету наук про життя, зокрема, внести теми щодо дистанційного моніторингу і оптимізації заходів захисту рослин від шкідливих організмів; Латвійського університету біологічних наук і технологій - отримання інформації з моделювання фітосанітарних заходів за міжнародними стандартами

Також гарант ОП «Карантин рослин» Оксана Сикало запропонувала враховати досвід іноземних програм у галузі фітопатології й ентомології: Університу штату Нью-Мехіко щодо новітніх методів ідентифікації шкідливих організмів; Техаського університету A&M - токсикологічний вплив пестицидів на шкідливі і корисні організми в ресурсоощадних технологіях захисту рослин; в Університеті штату Оклахома та Огайо -  результати досліджень із  захисту рослин в непередбачуваних умовах з використанням сучасної апаратури; в Геттінгенському університеті Георга Августа - практичні роботи щодо механізмів стійкості сортів і гібридів культурних рослин до шкідливих організмів.

На засіданні було заслухано звіт члена проектної групи про аналіз освітніх програм «Plant Protection and Integrated Pest Management» Університету Вагенінгена (Нідерланди) та вітчизняної магістерської програми «Захист і карантин рослин» Поліського університету. В обох програмах знайдено цікаві інноваційні рішення, які пропонується частково імплементовати у наших ОПП. Зокрема, запозичена ідея введення дисципліни «Фітосанітарія декоративного розсадництва» (цей курс визначено вибірковим в ОП «Карантин рослин»). Також було запропоновано враховати зарубіжний досвід щодо сталого захисту урбо- та лісових фітоценозів: подібно до Поліського університету, де програма вперше в Україні охопила здоров’я природних екосистем і наші програми теж мають приділяти увагу захисту зелених насаджень, паркових і лісових культур.

У підсумку, цілі та результати навчання ОПП будуть скориговані з огляду на найкращий вітчизняний та світовий досвід.

 

 

Ольга Дмитрієва

член робочої групи

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook