СУЧАСНІ ВИКЛИКИ У ВЕТЕРИНАРНІЙ МЕДИЦИНІ ОБГОВОРИЛИ НА НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ У МУКАЧІВСЬКОМУ КОЛЕДЖІ СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ВЕТЕРИНАРНОЇ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТВАРИН

April 1, 2025

   Міжнародна науково-практична конференції на тему «Сучасні методи профілактики, діагностики та лікування у ветеринарній медицині» де обговорювалися актуальні проблеми профілактики, діагностики та лікування захворювань тварин, та перспектив розвитку галузі відбулася у ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» 17-18 березня 2025 року. Переважно виступи та дискусії стосувалися питань, пов’язаних із економічно значущими зоонозами.

   Зокрема Валерій УШКАЛОВ висвітлив питання щодо сучасних вимог, які висуває Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH) до вакцин проти африканської чуми свиней.


   Пандемія АЧС, яка розпочалась у 2007 році зумовила нову хвилю наукових досліджень спрямованих на розробку ефективних вакцин. На цей час декілька транснаціональних наукових груп запропонували перспективні (за результатами лабораторних випробувань на цільових тваринах)  прототипи вакцин проти АЧС, які проходять польові випробування. Схвалення та масштабне впровадження живої модифікованої вакцини у В’єтнамі, стало каталізатором розробки «Комісією з біологічних стандартів WOAH» у 2023 році нового проекту стандарту для виробництва безпечних та ефективних вакцин проти АЧС . У доповіді Валерій УШКАЛОВ детально охарактеризував мінімальні стандарти вакцини проти АЧС для цільового господаря, акцентуючи увагу на безпечності препарату  для вакцинованих і контактних тварин, ефективності  для вакцинованих тварин – імуногенність, переривання передачі польового вірусу від щеплених тварин до контактних, ідентичність вакцини, тривалість імунітету, стабільність вакцини, тощо.

   Лілія ВИГОВСЬКА, доктор ветеринарних наук, професор кафедри присвятила свою доповідь проблемі формування і поширенню стійких до протимікробних засобів популяцій мікроорганізмів у птиці на присадибних ділянках». В результаті скринінгових досліджень чутливості мікроорганізмів до протимікробних засобів встановлено поширення множинної стійкості серед E. coli та E. faecalis, ізольованих від клінічно здорової домашньої птиці (кури, качки), що утримається на одному подвір’ї. Отримані результати вказують на доцільність моніторингу приватних господарств, з метою розширення даних щодо циркуляції мікроорганізмів з патогенним потенціалом, зокрема із множинною стійкість до антимікробних препаратів. Було підкреслено, що вирішення проблеми резистентності до протимікробних засобів вимагає комплексних дій: від змін у практиці утримання птиці до глобальної координації боротьби з антимікробною резистентністю.

   Лариса ШЕВЧЕНКО, доктор ветеринарних наук, професор кафедри ветеринарної гігієни ім. професора А.К. Скороходька, свою доповідь присвятила висвітлення проблем, пов’язаних з показниками якості і безпеки крафтових сирів – обговорювались питання мікробіологічного профілю, жирнокислотного складу твердих сирів з козиного непастеризованого молока, тощо.

   Також були представлені і доповіді аспірантів: Богдан СІЧКАР, аспірант кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин представив матеріали на тему «Застосування аутовакцин для профілактики виникнення маститу», а В’ячеслав САДВАРІ – висвітлив проблеми, пов’язаних з гігієною кормів і кормових добавок, та їх вплив на якість сирів.

   Не можна не відзначити привітність і гостинність господарів конференції – директора ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України», заслуженого працівника ветеринарної медицини України Юрія САДВАРІ та подякувати команді однодумців - Маріанні ГУЛЕНКО, Ігорю ГУЛЕНКО, Тетяні ДУРДИНЕЦ, Едуарду КОВБИНУ та іншим викладачам коледжу.

Лілія ВИГОВСЬКА, професор кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров’я тварин

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook