Члени Агрохімічного гуртка прийняли участь у XIII Міжнародної науково-практичної конференції «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації»

April 1, 2025
   25 березня в Інституті водних проблем і меліорації НААН відбулось пленарне засідання XIII Міжнародної науково-практичної конференції «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації», присвяченої Всесвітньому дню водних ресурсів. Метою конференції було привернення уваги до стану водних об’єктів в умовах воєнної агресії, нестачі питної води, необхідності збереження, відновлення та раціонального використання водних ресурсів.

 


Члени гуртка «Агрохімічний» прийняли онлайн участь та розширили для себе наступні питання:
  • Переосмислення водної безпеки в умовах зміни клімату та воєнних дій вимагає розвитку наукових досліджень та пошуку інноваційних рішень.
  • У сучасних умовах нагальним є створення нової концепції ведення землеробства шляхом впровадження ґрунтозахисних, ресурсозберігаючих, екологічно адаптованих технологій.
  • Розроблення сталих систем зрошення та дренажу та впровадження технологій точного поливу дозволять зменшити водоспоживання без втрати врожайності.
  • Подальша розбудова України, забезпечення її сталого розвитку та реалізації зовнішньополітичного курсу на вступ до Європейського Союзу може бути досягнуте лише на основі науково-технічного поступу та широкого впровадження і використання новітніх технологій.
  • Розроблення методів очищення та покращення якості вод, удосконалення систем фільтрації, біологічного очищення води та управління водним балансом в аграрному секторі – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
  • Впровадження інноваційних підходів до водокористування з використанням цифрових технологій, геоінформаційних систем (ГІС) та дистанційного зондування є необхідним для забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами та створення сприятливих умов для соціально-економічно та екологічно збалансованого розвитку регіонів.
  • Дослідження адаптації сільського господарства до зміни клімату, впливу посух, екстремальних погодних явищ та методів їх компенсації шляхом оптимізації сільськогосподарських технологій є перспективним у контексті реалізації національної парадигми сталого розвитку України та забезпечення сталості землеробства.
  • Розвиток міжнародного співробітництва у сфері управління водними ресурсами, обмін досвідом з європейськими партнерами та впровадження кращих міжнародних практик в Україні створюють сприятливі умови для розвитку науки з урахуванням нових викликів України.
   Важливо інвестувати у водну безпеку, підтримувати наукові дослідження та впроваджувати сучасні технології в управлінні водними ресурсами.
   Після закінчення конференції відбулася дискусія де гуртківці відмітили, що це надзвичайно важлива тема, дуже пізнавальна і цікава. На сьогодні важко знайти в Україні людину, якої б ця тема не стосувалась в умовах змін клімату.
 
Лариса СЕМЕНКО,
керівник гуртка, доцентка кафедри агрохімії
та якості продукції рослинництва
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook