Школа юного дипломата: майстер-клас для старшокласників «Ораторське мистецтво як головний інструмент в дипломатичній діяльності»

March 29, 2025

Красномовство ‒ мистецтво управляти розумом.
Промови достойної людини завжди спрямовані до вищого блага
Платон

 

 Вибір професії ‒ це один із найважливіших кроків у житті, адже він визначає не лише особистий шлях, а й майбутній внесок у суспільство. У сучасному світі питання професійного самовизначення стає дедалі актуальнішим, тому якісна профорієнтація є ключем до усвідомленого вибору кар’єри. Саме з цією метою кафедра філософії та міжнародної комунікації НУБіП України організувала дводенний майстер-клас для старшокласників, які мріють стати дипломатами.
 27-28 березня 2025 року старшокласники з міста Києва, Полтавської, Житомирської та Черкаської областей зібралися, щоб зануритися у світ дипломатії через знайомство з унікальною його складовою: ораторським мистецтвом. Під час майстер класу, спікерка та модераторка, асистент кафедри філософії та міжнародної комунікації Вікторія Шеховцова-Бурянова, поділилася з юними слухачами секретами оволодіння майстерності публічних виступів. Учасники мали можливість не лише дізнатися більше про професію, а й практично відпрацювати ключові навички, необхідні майбутнім дипломатам.


 Майстер-клас був присвячений розумінню ролі ораторського мистецтва у дипломатичній діяльності. Мистецтво красномовства є ключовим до успіху в дипломатії, адже саме через слово і взаємодію з авдиторією можна досягти високих результатів у переговорах, розв'язанні конфліктів та досягненні компромісів.
 На початку майстер класу доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації Аліна Супрун ознайомила майбутніх абітурієнтів з можливостями та перевагами навчання в НУБіП України, зокрема, на гуманітарно-педагогічному факультеті. Вона підкреслила, що навчання за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» потребує відповідального відношення, що у нас навчаються ті, хто мріє бути справжніми дипломатами, які вболівають за долю України. В умовах сьогодення фахівці у цій галузі є затребуваними на ринку праці. Ми готуємо справжніх лідерів, впевнених, розумних, критично мислячих та, вміючих аналізувати, спеціалістів міжнародників. Було зазначено, що наші студенти мають можливість стажуватися закордоном та в різних міжнародних організаціях і місіях. Система подвійних дипломів з партнерським Поморським університетом в Слупську відкриває та розширює горизонти для наших студентів, надає безцінний практичний досвід, допомагає збагачувати їхні знання через безпосередню міжнародну комунікацію. Також абітурієнти були проінформовані про наявність в НУБІП курсів підготовки до НМТ та приєдналися до наших соціальних мереж, щоб відслідковувати актуальні новини та події.


 У перший день майстер-класу учасники вивчали теоретичні аспекти ораторського мистецтва, включаючи техніки ефективного виступу, роботу з аудиторією, підготовку промови та використання жестикуляції. Особливу увагу приділили зв'язку між ораторським мистецтвом та дипломатією. Учасники мали можливість спробувати себе в ролі ораторів, презентуючи свої промови та вивчаючи, як правильно використовувати паузи та інтонацію для підсилення ефекту.
 Другого дня учні мали можливість практично застосувати отримані теоретичні знання. Вони вдосконалювали свої навички ораторського мистецтва, акцентуючи увагу на побудові ефективного виступу та роботі з авдиторією. Під час вправ учасники також вивчали конкретні аспекти зв'язку між ораторським мистецтвом і дипломатією, враховуючи вимоги міжнародних відносин. Вправи допомогли учням відчути себе справжніми дипломатами, набути впевненості у публічних виступах та засвоїти основи комунікації, які будуть корисні у їхньому майбутньому.
 Майстер-клас став важливим етапом у професійному самовизначенні його учасників. Адже дипломатія ‒ це не просто професія, а мистецтво впливу, стратегічного мислення та комунікації на найвищому рівні. Подібні заходи допомагають молоді усвідомлено обирати свій кар’єрний шлях і розвивати ключові компетенції.
 На завершення заходу всі школярі отримали сертифікати, що підтверджують їхню участь та здобуті навички. Сподіваємося, що цей досвід стане важливим кроком у виборі їх професії та університету!

 

Аліна Супрун, Вікторія Шеховцова-Бурянова,
викладачі кафедри філософії та міжнародної комунікації

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook