Зустріч з групою 3-ЗВ-2 для обговорення питань з організації виховної роботи та протидії вербуванню молоді для подальших протиправних дій
Останнім часом на теренах Інтернет видань та ЗМІ все частіше з’являється інформація про диверсії та інші правопорушення з залученням різних верств населення, особливо молоді. Злочинці, для вербування українських підлітків, активно використовують цифрові платформи, соціальні мережі, зокрема, месенджер Telegram в якому з’явилося багато анонімних каналів, які обіцяють підліткам легкі гроші за "дрібні доручення". Ці завдання можуть бути небезпечними та мати серйозні юридичні наслідки.
З метою забезпечення профілактики та інформування студентів, ректор університету професор Вадим ТКАЧУК підписав 03 березня 2025 року наказ № 206 «Про заходи з організації виховної роботи» з метою забезпечення членами колективу університету гідних і солідарних дій у підтримці Сил Оборони, патріотичної поведінки та боротьби з поширенням дезінформації у публічному просторі, нагальної потреби реагування на складні соціо-психологічні ситуації у життєдіяльності народу України та колективу НУБіП України.
25 березня 2025 року, на виконання наказу ректора, наставник групи 3-ЗВ-2, старший викладач кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі, факультету Землевпорядкування, Денисюк Богдан Іванович зібрав академічну групу для подальшого інформування їх з питань історико-патріотичної, військово-волонтерської, контрдиверсійної захищеності ЗСУ та морально-етичної поведінки молоді.
На зустрічі було розглянуто можливі варіанти причин (фінансові, ідеологічні та ін.) та їх наслідки за протиправну діяльність, що може нести загрозу національній безпеці держави та окремим громадянам України, особисто. Також розглянули правову базу та відповідальність за протиправні дії, зокрема:
- Закон України «Про державну таємницю», який встановлює заборону фото- та відео-фіксації військових об’єктів і діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, відеозйомки військовослужбовців та місць їхнього перебування, військової техніки та її переміщення, а також роботи ППО.
- 114-2 ККУ: «Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».
Одним із ключових аспектів профілактики протиправних дій є регулярне та доступне інформування студенів про загрози, пов’язані з вербуванням молоді через цифрові платформи та соціальні мережі.
Сучасні інформаційні технології в сфері засобів масової інформації, відкривають безліч можливостей для навчання, спілкування та самореалізації, але водночас несуть й значні загрози. Тож лише відповідальна позиція та обізнаність зможуть врятувати від небезпечних впливів та негативних наслідків.
БОГДАН ДЕНИСЮК,
старший викладач кафедри геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі