Ректорат: правила прийому, рейтинг оцінки діяльності науково-педагогічних працівників та акредитація освітніх програм
25 березня 2025 року під головуванням ректора Вадима ТКАЧУКА відбулося засідання ректорату, присвячене широкому колу питань діяльності університету.
Відповідальний секретар приймальної комісії Олексій СОЛОМКА представив проект правил прийому до Національного університету біоресурсів і природокористування України. Головною новелою є новий перелік спеціальностей. Також, порівняно з минулорічними, зростає роль профільного предмету, з якого вступники складали НМТ. Додалися пріоритети при вступі за контрактною формою. Для вступу до магістратури випускники бакалаврату мають скласти ЄВІ, за деякими спеціальностями ЄФВВ, ЄДКІ чи фаховий іспит. Змінюються й умови прийому до аспірантури — окрім ЄВІ, ЄФВВ, складатиметься фаховий іспит, враховуватимуться додаткові показники та мотиваційний лист. Ректорат схвалив проект документу та рекомендував його до затвердження вченою радою. Ректор Вадим ТКАЧУК звернув увагу на якість проведення профорієнтаційної роботи, надання допомоги та повної інформації абітурієнтам щодо процедури вступу.
Про рекомендацію до затвердження на Вченій раді НУБіП України Положення про рейтингову систему оцінки діяльності науково-педагогічних працівників та структурних підрозділів НУБіП України та Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників НУБіП України в 2025 році доповів секретар рейтингової комісії Ярослав РУДИК. Головними новелами є перерозподіл бюджету часу, зменшена кількість діяльності зі 155 до 137, оптимізований перелік видів діяльності, додані нові, разом з тим не дозволяється вносити до індивідуальних показників роботи науково-педагогічних працівників показники адміністративної діяльності на посадах за сумісництвом, також не передбачений розгляд службових записок наприкінці календарного року. Ректор Вадим ТКАЧУК зазначив, що проведена значна аналітична робота, три засідання рейтингової комісії були присвячені удосконаленню цих документів, кожен факультет, навчально-науковий інститут мав можливість висловити свої пропозиції, більшість з яких враховані. Ректорат рекомендував вченій раді затвердити проекти положень.
Проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана ТОНХА проінформувала про завантаження індикаторів оцінювання діяльності за напрямом «Інженерно-технологічний» для атестації наукової діяльності.
Про хід акредитації освітніх програм доповіла проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена ГЛАЗУНОВА. Всі освітні програми, які проходили акредитацію в першому семестрі — акредитовані. Триває процес акредитації освітніх програм, які були заплановані на другий семестр. Успішно проходять акредитації освітніх програм у відокремлених структурних підрозділів. Розроблений план проходження акредитації наступного року. Ректор Вадим ТКАЧУК закцентував на якісному постакредитаційному моніторингу.
Декани факультетів харчових технологій та управління якістю продукції АПК Лариса БАЛЬ-ПРИЛИПКО, тваринництва та водних біоресурсів Руслан КОНОНЕНКО, захисту рослин, біотехнологій та екології Юлія КОЛОМІЄЦЬ проінформували про організацію навчального процесу студентів в Університеті Ліньї.
Результати опитування студентів 3-4 курсу бакалаврату та магістратури представив керівник центру забезпечення якості освіти Ярослав РУДИК. Дослідження думки здобувачів вищої освіти стосувалося їхньої мотивації до навчання, причин невідвідуваності занять, мотивів до працевлаштування під час навчання та чинників, які потенційно можуть вплинути на їхню активізацію в навчанні, тощо. Президент університету Станіслав НІКОЛАЄНКО, який зініціював опитування, звернув увагу на низький рівень патріотично налаштованої молоді, які готові до захисту держави. Окрім того, цікавими для аналізу та реагування виявилися відповіді та пропозиції студентів щодо мотивів працювати паралельно з навчанням. Ректор Вадим ТКАЧУК підкреслив, що базою є якісний освітній процес, інноваційні методи навчання, оновлені сучасні лабораторії та матеріальна база, а також глибинна профорієнтація. Важливою також є залученість студентів до життя університету.
Проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій КВАША доповів про історико-патріотичну та військово-волонтерську діяльність в колективі університету. Зокрема, він закцентував на особливостях воєнного стану, намаганнях ворога залучити до незаконної, диверсійної роботи вразливі, перш за все фінансово, шари населення. Протидією цьому є активна роз’яснювальна робота, проведені зустрічі в усіх гуртожитках та системні розмови зі студентством на старостатах, нарадах з деканами і директорами, патріотично-виховних розмовах з кураторами академічних груп, патріотичні бесіди, зустрічі з військовослужбовцями, а також численні заходи спортивної, історичної, культурної спрямованості. Свій вагомий внесок роблять дні донора, волонтерська діяльність та системна допомога колективу університету на підтримку викладачам, співробітникам, які перебувають безпосередньо на фронті та потребують різних технічних засобів для збереження життя тощо. Наразі за спільним рішенням ректорату та профспілкової організації оголошені два збори на допомогу Сергію УЗЛОВУ та Віктору СЕМЕНКУ.
Також Сергій КВАША представив проект плану відзначення 127-річниці університету. Серед заходів — меморіал з футболу пам’яті Сергія Романчука, забіг «Голосіївське кільце», патріотичні та спортивні заходи, інтелектуальні змагання для студентів та науково-педагогічних працівників. Родзинкою стануть відкриття оновлених навчальних лабораторій. На 30 травня заплановано проведення традиційної Урочистої академії.
Проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Тетяна КОСТЮК проінформувала про запити на передачу в оренду майна.
Ректорат розглянув й інші питання життєдіяльності університету.
Пресслужба