Спадщина Прокоповича надихає студентів

March 21, 2025

Українські пасічники цього року відзначають 250-річний ювілей від дня народження видатної постаті українського бджільництва, майстра своєї справи, практика та науковця - Петра Івановича Прокоповича.
Завдяки його внеску у світове бджільництво, а це і створення у світі першого рамкового вулика (1814 р.) , і відкриття першої в Європі школи пасічників (1828 р.), закладено перші основи промислового пасічникування, розробив методи боротьби із хворобами бджіл та детально описав технології догляду за ними та багато іншого.
З метою відзначення внеску Петра Прокоповича у бджільництво, та вшанування його ідей 20 березня 2025 року на Кафедрі бджільництва НУБІП України відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Петро Прокопович: 250 років спадщини та інновацій у бджільництві».
Традиційно в межах конференції відбулася і студентська секція. Секція відбулася в змішаному форматі паралельно із основною секцією. Варто зауважити, велику цікавість студентів до даної події. Більше 50 слухачів з різних факультетів: агробіологічного, гуманітарно – педагогічного, тваринництва та водних біоресурсів, харчових технологій, факультету землевпорядкування та ветеринарної медицини, захисту рослин, біотехнології та екології, а також з навчально – наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження відвідали кафедру бджільництва в цей день. Більше 40 слухачів доєдналися в дистанційному форматі. Переповнені аудиторії кафедри бджільництва, ще раз підкреслили роль Петра Прокоповича для галузі бджільництва.
Студентська секція розпочалася з доповідей магістрів першого року навчання, спеціальності «Соціально – психологічна реабілітація» про Петра Прокоповича, як реформатора і генія вулика.
 
 
 
Після перших доповідей, до студентів завітав завідувач кафедри, професор Повозніков Микола Гаврилович, який підкреслив значущість спадку Петра Прокоповича та ролі молоді у майбутньому українського бджільництва. Також усіх бажаючих Микола Гаврилович пригостив корисними та солодкими подарунками.
 
 
 
Опісля прозвучали доповіді, які стосувалися захисту медоносних бджіл та інших запилювачів, а також проблем українського бджільництва та шляхи їх вирішення.
В рамках конференції студенти мали змогу відвідати музей бджільництва , де вони могли почути від студентів 2 курсу скороченого терміну навчання – Савченко Альбіни та Менделевича Володимира, доповіді про різні конструкції вулика , включаючи і вулик Прокоповича, модель якого є представлена у музеї бджільництва.
 
Після музею студенти повернулися в 10 аудиторію , де продовжили слухати доповіді. Варто зауважити, що усі доповіді були змістовними та актуальними. Деякі доповіді викликали дискусію серед студентів.
 
 
 
 
 
Під час конференції до студентів завітав представник найбільшої в Україні промислової пасіки « Пасіка 21», яка розташована в Черкаській області. Доповідач детально розказав про історію створення підприємства, його сучасний стан, матеріальну та технічну базу, технологію утримання та догляду за бджолиними сім’ями, медоносну базу та інше. Також представник «Пасіки 21» запросив студентів факультету тваринництва та водних біоресурсів на виробничу практику. На його запрошення зразу відгукнилися троє студентів, для яких уже готуються умови праці та проживання на даному підприємстві.
 
Тривала студентська секція близько чотирьох годин , адже охочих доповідати було чимало. Після завершення секції, слухачі обрали кращі доповіді.
Отже, перше місце отримав Лещенко Давид студент 1 курсу магістратури, спеціальності " Енергетика " з доповіддю – « Сучасні засоби механізації та автоматизації бджільництва » . Диплом другого ступеня отримали Радзивилюк Євген, 3 курс, факультету тваринництва та водних біоресурсів тема – «Методи профілактики та лікування медоносних бджіл» та Атаманенко Назар – « Продукти бджільництва в побуті сучасного українця » , студент 1 курсу, спеціальності " Професійна освіта". Третє місце поділили студентки – магістрантки агробіологічного факультету Борисова Ксенія – « Проблеми українського бджільництва та шляхи їх вирішення » та Ільченко Катерина з доповіддю – « Апітерапія: Цілюща сила бджіл - дар природи для здоров'я ».
Призери отримали свої дипломи та солодкі призи, а усі доповідачі сертифікати учасника конференції.
 
 
 
Щиро дякуємо усім учасникам конференції за участь та чудові доповіді!
 
СЬОРАК Дем’ян,
модератор студентської секції, студент 4 курсу
факультету тваринництва та водних біоресурсів

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook