Лабораторне заняття з дисципліни «Технологія виробництва продукції кролівництва та звірівництва»

March 18, 2025
Кролівництво – одна з найприбутковіших галузей тваринництва, яка відіграє значну роль в забезпеченні людства продовольством та хутровими виробами, а кролятина за хімічним складом і харчовими властивостями перевищує м’ясо інших видів сільськогосподарських тварин.
В межах вивчення дисципліни «Технологія виробництва продукції кролівництва та звірівництва» студенти 4 курсу та 3 курсу СТН провідного факультету тваринництва та водних біоресурсів» спеціальності «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» ознайомилися з м’ясною продуктивністю кролів.
Найбільш об’єктивну оцінку м’ясної продуктивності кролів, за кількістю і якістю м’яса, можна зробити тільки після забою. На лабораторному занятті в умовах лабораторії кролівництва та звірівництва студенти під керівництвом доцента кафедри технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві – Руслани Уманець, ознайомилися з сортовим розрубом тушок кролів. Після вивчення теоретичної частини, зокрема ДСТУ 4293:2004 Кролі для забоюта перегляду відеоматеріалу студенти приступили до практичної частини пари.
Оскільки найбільш об’єктивну оцінку м’ясної продуктивності кролів, за кількістю і якістю м’яса, можна зробити тільки після забою були придбані тушки кролів у торгівельній мережі. Під час занять студенти визначили масу тушки.
 
 
 
Потім провели розруб тушок кролів на чотири анатомічні частини: шийно-грудний, плече-лопатковий, попереково-крижовий, тазо-стегновий та визначили:
 
 
 
 
 
 
масу внутрішніх органів: печінки, серця, нирок та легенів. Печінка ‒ найбільш корисна частина, яку рекомендують як лікувальний і дієтичний продукт, який є джерелом заліза, у ній є залізопротеїди, наприклад, феретин, який містить понад 20 % заліза. Також у складі є легкозасвоюваний білок і невелика кількість жиру, необхідного організму. Багатий вітамінний склад, мікро- та макроелементи сприяють поліпшенню стану шкіри, волосся, нігтів. Підтримує нервову та серцево-судинну системи. Печінка кроля не викликає алергію;
масу внутрішнього жиру. До речі, внутрішній жир, який отримується при забої кролів відноситься до так званого "хорошого" жиру для організму людини. М’ясо кролика містить близько 10% жиру, причому це саме корисні жири ‒ багатий поліненасиченими жирними кислотами, зокрема дефіцитної арахідонової. Він добре засвоюється організмом, має цілющі властивості, його використовують як лікувальний засіб;
масу відділеної м’якоті від кісток. За вмістом м’якоті кролятина переважає м’ясо інших видів сільськогосподарських тварин. В тушці дорослого кроля зазвичай міститься 84-85% м’якоті та 15-16% кісток і хрящів.
 
 
   
 
   
 
   
 
Під час вивчення даної теми студенти отримали теоретичні знання, щодо м’ясної продуктивності та її оцінки, а також закріпили їх під час лабораторних робіт. Самостійно провели післязабійну оцінку м’ясної продуктивності кролів. На основі отриманих даних студенти визначили індекс м’ясних якостей, морфологічний склад тушки, забійний вихід та коефіцієнт м’ясності кролів.
 
 
 
 
 
Дякуємо Збройним Силам України за можливість проведення занять в стані Війни!
Слава Україні! Разом до перемоги.
 
 
 
 
Дем’ян СЬОРАК
староста 3 групи 4 курсу
спеціальності Технологія виробництва

 і переробки продукції тваринництва 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook