Національна науково-практична конференція «Дні нутриціології та дієтології в Одесі»: прямий діалог з експертами студентів та викладачів факультету харчових технологій та управління якості продукції АПК

March 15, 2025

6-7 березня 2025 року відбулась традиційна для факультету харчових технологій та управління якості продукції АПК національна науково-практична конференція «Дні нутриціології та дієтології в Одесі». Ідея її проведення та щорічна організація – це результат творчої і багаторічної співпраці НУБіП України, ВГО «Асоціація дієтологів України», Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, Університету здорової дитини Няньковських.

Учасники конференції провели три плідних дня професійного зростання у віртуальній Одесі: у перші два дні відбулись науково-практичні симпозіуми та дискусії з таких актуальних напрямів сучасної нутриціології, як:

  • сучасні протоколи лікувального харчування доказова база та новітні дослідження в нутриціології та дієтологіїпсихічне здоров’я та харчування – ефективні стратегії для профілактики депресії, тривожних станів та нейродегенерації;
  • дієтичні алгоритми для метаболічних та ендокринних порушень –діабету, ожиріння та захворювань щитоподібної залози;
  • сучасні підходи до гастроентерології.

Третій день був присвячений майстер-класу проф. Олени Няньковської «Нутритивна підтримка на різних етапах онкологічного процесу».

Науковий інтерес учасників конференції викликали доповіді, присвячені лікувальному харчуванню у нових клінічних настановах та стандартах медичної допомоги МОЗ України для українських пацієнтів. З ними ознайомили завідувач кафедри громадського здоров’я та нутриціології НУБіП України, президент Асоціації дієтологів України Олег Швець, розробниця стандарту нутритивного менеджменту хворих на рак дітей Анастасія Горобець та експерт з розробки стандартів за напрямом «Реабілітація», проф. Ірина Бабова.

Зважаючи на зростаючу світову та національну статистику ожиріння у дітей, не менш актуально прозвучали доповіді президента асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, проф. Олега Шадріна щодо результатів останніх наукових досліджень у галузі дитячого харчування, а також доповіді, присвячені проблемам харчування та годування немовлят.

Важливим напрямом конференції стало обговорення профілактичних та терапевтичних можливостей дієти і харчування при розладах ментального здоров’я, а саме: корекція дефіцитів в умовах стресу (проф. Олена Няньковська), полегшення наслідків тривожних станів (проф.  Олег Швець), профілактика депресії (Галина Незговорова) та нейродегенерації (Світлана Федяєва), вплив усвідомленого харчування на зниження маси тіла (Тетяна Кіхтєва) та інші.

 

Приємно, що хедлайнерами конференції стали викладачі кафедри громадського здоров’я та нутриціології НУБіП України професор Олег Швець та доцент Олександр Мартинчук. Їх доповіді викликали інтерес професійних і майбутніх нутриціологів, особливо студентів магістратури.

Зокрема, Олександр Мартинчук зупинився на темі, яка може стати справжнім викликом та започаткувати численні дослідження в національній нутриціології – «Бар'єри для дотримання Середземноморської дієти населенням України та потенціал створення національної моделі харчування».

 

Дуже важливим навиком для сьогодення поділилась доктор філософії Жешувського університету (Польща) Катаржина Дерен у своїй доповіді «Свідомі покупки, або як читати етикетки харчових продуктів».

Про оздоровчі можливості такого новітнього харчового продукту, як пророщені ферментовані цільнозернові культури розповіла Вікторія Федорич.

Проф. Ігор Скрипник акцентував увагу на питаннях безпеки під час прийому дієтичних добавок.

Ключовими цілями конференції є підтримка здоров’я, краси, довголіття, якості життя людей засобами та можливостями сучасної нутриціологічної науки та практики. Таке глибоке занурення в проблематику залишило добрий науковий післясмак – продовжує спонукати до нових ідей, обговорень, професійного розвитку та нових нестандартних поглядів на проблеми. Це, напевно, і є одним із головних призначень науки – подібно потужному світловому променю торувати шлях, відмежовуючи ділянки, де поки що згустилась темрява.

 Альона Альтанова,
доцент кафедри
громадського здоров’я та нутриціології

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook