Першокурсники-журналісти створюють новий медіапроєкт – студентське радіо
Практика — це не лише частина навчального процесу, а й незамінний інструмент, який дає можливість здобути реальний досвід у своїй сфері. Такої ж думки й студенти-журналісти першого курсу, які зібралися з ідеєю створити новий медіапроєкт - студентське радіо.
Багато хто думає, що радіо вже вийшло з моди. А це зовсім не так. Радіо досі актуальне. Особливо ми усвідомили важливість радіо під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли багато людей опинилися без зв'язку. В умовах окупації, коли сучасні засоби комунікації не працювали, люди знаходили старі радіоприймачі та могли слухати ефіри, отримуючи правдиву інформацію про те, що відбувається, і важливі поради, як діяти далі. Радіо стало важливим джерелом новин і надійним супутником у ці важкі часи, коли доступ до інформації був обмежений. До того ж, студентське радіо успішно працює в багатьох університетах Європи.
Творче комʼюніті — шість студентів-першокурсників. То що там було на першому засіданні радіоредакції? Визначили координатора проєкту. Цю важливу місію взяла на себе Марія Антоніна. Кожен із творчої команди обрав напрям, над яким працюватиме. А висвітлювати першокурсники хочуть новини НУБіПу, свій LifeStyle, новинки кіно та книг, а також запропонували впровадити й гумористичну рубрику.
У планах — розпочати з 15-хвилинного подкасту. У цій справі головне — системність. І розпочати. Уже навіть придумали свою назву. Але ще тримають інтригу! Нам залишається тільки чекати анонсів і спостерігати за їхньою діяльністю.
«Це велика відповідальність і свого роду виклик для мене особисто, і для нашої команди загалом. Ми ще не мали досвіду роботи на радіо. Я не мала досвіду управління командою. Дуже рада, що зараз маю таку можливість. Ми розуміємо, що роботи багато, але ми готові і вмотивовані. Хочемо, щоб радіо стало для нас чимось більшим, ніж робота чи практика. Дуже хочеться проявити всі свої творчі здібності і через кілька років дивитися результати своїх старань, і пишатися собою. Вірю, що ми впораємося!» — говорить Марія Антоніна.
Цей проєкт не лише дозволить студентам поділитися своїми ідеями та творчістю, а й стане важливим кроком на шляху до формування практичних навичок, що знадобляться в їх майбутній професії.
Це — реальний крок до розуміння того, як працюють медіа, як створюється ефір і як важливо працювати в команді для досягнення спільної мети. Студенти, які візьмуть участь у створенні, роботі й просуванні радіо, зможуть розвивати свої професійні навички в реальних умовах і готуватися до роботи в медіасфері.