Участь викладачів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК у ECO-Expo 2025: «Новітні тенденції в екологічному виробництві та здоровому способі життя»

March 8, 2025

   27 лютого по 1 березня 2025 року в Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) у Києві відбулася ХХІІІ Міжнародна спеціалізована виставка екотоварів для всієї родини — ECO-Expo 2025. Виставку відвідали доценти кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Любов Ткаченко та Олена Очколяс, з метою ознайомлення з новими напрямками у сфері виробництва харчових продуктів з натуральної сировини та оцінки актуальних тенденцій у галузі.

   Ця подія стала важливою платформою для зустрічі виробників, постачальників та споживачів екологічно чистих і натуральних продуктів, сприяючи популяризації здорового способу життя та екологічної свідомості.

 

Основні тематичні розділи виставки:

  • Екологічно чисті продукти харчування: фермерська продукція, органічні продукти, натуральні напої та суперфуди.Товари для здоров'я та краси: натуральна косметика, засоби особистої гігієни, біомедичні препарати.
  • Продукція для дітей: екологічно чисті товари для дітей, натуральні іграшки, органічний дитячий одяг.
  • Товари для дому: екотовари для господарства, натуральні засоби для прибирання, екологічний текстиль.

На виставці були представлені як промислові, так і крафтові виробники харчової продукції, які  пропонували продегустувати свою продукцію   відвідувачам та охоче ділилися технологічними інноваціями, що використовували і процесі виробництва.   Це надало можливість відвідувачам не лише ознайомитися з новинками ринку, але й безпосередньо придбати вподобані товари.

Особливості ECO-Expo 2025:

  • Фермерська зона: спеціально відведена територія, де фермерські господарства презентували продукцію, вирощену в екологічно чистих умовах.
  • Дегустації та майстер-класи: відвідувачі мали змогу брати участь у дегустаціях органічних продуктів та відвідувати майстер-класи з приготування здорової їжі.
  • Еко-лекторії: серія лекцій та семінарів на тему екології, здорового способу життя та сталого розвитку.

Особливо викликала зацікавлення продукція ТМ «СосіджХаб» – майстерні ковбаси, яка представила широкий асортимент ковбасок для грилю. Унікальний смак цієї продукції досягається завдяки використанню високоякісного українського м’яса, поєднанню національних та місцевих інгредієнтів, а також застосуванню німецьких технологій у поєднанні з традиційною ручною роботою.

Цікаву і корисну продукцію з амаранту представив виробник   «Амарант БІО ФГ»: крупу амарантову для швидкого приготування каші; біодобавку з амаранту для дітей та дорослих; олію амарантову сиродавлену; витяжку амарантову за давнім рецептом збагачену вітамінами В1, В2, В3,   В5, В6, В9;  два види чаїв  з амаранту та смачні десерти.

На виставці була широко  представлена продукція крафтових сироварень: «АмалФея ФД»  сімейне фермерське господарство, яке  виготовляє  сири з молока власних тварин під гаслом «Наша еко продукція від родини - до родини, від дитини, для дитини».

Майстерня крафтового сиру «Сирна Птаха»  вже 5 років виробляє  сири    з унікальними смаками  за власними рецептами виключно з натуральних складників,  

сироварня Зарянівська  виробляє сири  з коров'ячого та козиного молока за власними новітніми  рецептурами та мають унікальний смак та відмінну якість. 

Також привернули увагу відвідувачів  виробники крафтових напоїв. Дистилерія Craftsad (засновники подружжя Леся та Олександр Слободьян) – це справжній приклад української незламності. Незважаючи на те, що російські війська знищили будинок разом із виробництвом, подружжя відновили понівечене виробництво та продовжують працювати й виробляти нові напої. Виробництво CraftSAD спирається на два постулати: локальна сировина: українське зерно, ягоди та фрукти, щоб створити унікальні смаки. Якість превалює над кількістю: кожна партія продукту має  зберегти аромат і смак вихідної сировини  та  мати  гарні  органолептичні властивості.

Pink Elephant – це органічний преміальний чай, створений українкою під час війни на Шрі-Ланці, у самому серці чайних плантацій, з добірних екзотичних інгредієнтів. Його унікальність полягає у використанні найкращих сортів чаю, що складаються виключно з відбірного чайного листя з екологічно чистих плантацій. Чай купажується зі спеціями, фруктами та травами, без додавання штучних ароматизаторів і домішок.

Викладачі ознайомилися з представленою продукцією, сучасними тенденціями у сфері виробництва харчових продуктів з натуральної сировини та інноваційними технологіями у галузі. Їхня участь у заході сприяла розширенню професійних знань та встановленню контактів з виробниками екологічно чистої продукції, що може бути корисним для подальшої наукової та освітньої діяльності.

Олена Очколяс,
доцент кафедри технології м’ясних,
рибних та морепродуктів


 

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook