Дослідження харчових барвників природного походження у виробництві напівфабрикатів студентами факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК
Лабораторне забезпечення підготовки магістрів є важливим компонентом якісної освіти, які саме й надає Національний університет біоресурсів і природокористування України. Воно включає обладнання, програмне забезпечення, методичні матеріали та доступ до сучасних досліджень. Також відіграє ключову роль у розвитку м’ясної та рибної промисловості, забезпечуючи якість продукції, безпеку споживачів та інноваційність технологій.
Отримані знання при вивченні фізико-хімічних показників (білки, жири, вологість, вміст токсичних речовин) надає магістрам можливості випускати продукти, що відповідають міжнародним стандартам.
Використання лабораторних досліджень дозволяє підбирати оптимальні умови зберігання, заморожування, копчення, ферментації, що збільшує термін придатності продукції.
Лабораторне забезпечення у рибній промисловості – це не просто вимога до якості, а інструмент для інновацій, екологічної безпеки та економічної ефективності.
Магістри спеціальності "Технології зберігання та переробки водних біоресурсів" разом з викладачем доцентом Наталією Голембовською досліджували технологічні властивості натуральних барвників з овочевої сировини, використовували нетрадиційну сировину в технології м'ясних та рибних продуктів та опановували теоретичні знання щодо даної роботи.
Використання натуральних барвників у виробництві пельменів є сучасним трендом, що дозволяє не лише покращити зовнішній вигляд продукту, а й підвищити його біологічну цінність і безпечність.
Різнокольорові пельмені приваблюють споживачів та допомагають виділити продукцію на ринку.
Багато натуральних барвників мають функціональні властивості:
Виробники можуть позиціонувати продукт як "еко", "натуральний", "біо", що підвищує довіру споживачів відповідаючи сучасним тенденціям здорового харчування.
Натуральні барвники можуть змінювати відтінок під час термічної обробки, тому важливо підбирати оптимальний pH та температуру приготування.
Магістри вчились правильно розподіляти барвник у тісті, щоб колір був однорідним при цьому балансували смаковий профіль тіста та начинки.
Завдяки таким інноваціям виробники можуть залучати нових споживачів, адаптуватися до трендів здорового харчування та отримувати конкурентні переваги на ринку.
Валентина Ісраелян, доцент кафедри технології
м'ясних, рибних та морепродуктів