Обговорення проєктів освітніх програм магістрів на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології

February 20, 2024
Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології

Одним із обов’язкових до виконання завдань в Національному університеті біоресурсів і природокористування України для факультету є удосконалення процесу розробки та реалізації освітньо-професійних програм, розвиток системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.

Традиційною на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології розглядаються, обговорюються, удосконалюються освітньо-професійні програми з метою підвищення якості освітнього процесу здобувачів вищої освіти. Захід був проведений за участі гарантів освітніх програм Миколи Долі (гарант ОП «Захист рослин») та Оксани Сикало (гарант ОП «Карантин рослин»), декана факультету Юлії Коломієць, завідувача навчально-методичного відділу НУБіП Лариси Кліх з метою представлення, розгляду і обговорення проєктів відповідних освітніх програм.

Гаранти зупинилися на поєднанні в програмах навчання і досліджень здобувачів освітніх програм. Було наголошено, що у рамках вивчення окремих компонентів програми, таких як «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», студенти вчаться здійснювати пошук сучасних джерел інформації, цитувати рукописи у наукометричних базах «Scopus» і «Web of Science», слідкувати за інноваціями в галузі фітосанітарії і карантину рослин. Це дозволяє їм опановувати методичні розробки, проводити аналіз даних, працювати над отриманням результатів. При виборі тем досліджень та розуміння актуальних напрямків у фітосанітарії в світі і в Україні, використовуються цифрові інструменти пошукових систем. Розуміння інформації в англомовних статтях забезпечує «Ділова іноземна мова». Розрахунки потенційних економічних втрат від наслідків акліматизації карантинних шкідливих організмів та пов’язані з ними економічні ризики студенти опановують в «Економіка та організація аграрного сервісу». Здобувачі протягом освітнього періоду займаються практичною підготовкою, виконують курсовий проєкт, звіти з виробничої практики та кваліфікаційну магістерську роботу.

Оскільки основними завданнями гаранта та проєктної групи освітньої програми є: загальне керівництво змістом освітньої програми, актуалізація варіативної компоненти у відповідності до потреб ринку праці, актуалізація освітньої програми з урахуванням вимог ринку праці та сучасних тенденцій розвитку освіти, ініціювання обговорення актуальності освітньої програми, проведення планових процедур внутрішнього контролю якості з метою удосконалення освітньої програми, надання пропозицій щодо покращення матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітньої програми; внесення пропозицій щодо затвердження, перегляду або оновлення освітньої програми та навчального плану для відповідного рівня вищої освіти та спеціальності; участь у розробці навчальних планів, робочих навчальних планів, програм практик та інших документів щодо навчально-методичного забезпечення освітньої програми, то кожен гарант відповідної спеціальності та рівня вищої освіти представив проєкти освітньої програми, котрими вони опікуються.

 

Після презентації гарантами проєктів освітніх програм, відбулося їх активне обговорення представниками адміністрації факультету й запропоновано ряд пропозицій для поліпшення їх наповнення та покращення якості освіти здобувачами вищої освіти. Наразі триває активне обговорення змісту освітніх програм у проєктних групах з подальшим винесенням їх на розгляд навчально-методичної ради факультету.

Ольга Дмитрієва,

член проектної групи

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook