Конкурс «Технологія STRIP-TILL від MZURI PRO-TIL» для студентів спеціальності «Агроінженерія» НУБіП України

March 1, 2025
На кафедрі сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка механіко-технологічного факультету в рамках укладеного Договору про співробітництво між НУБіП України та офіційним дилером компанії Mzuri в Україні Bio Tech Agro Group (B.T.A Group), у жовтні 2024 року відкрито навчальний центр НУБіП України «MZURI» і на підставі договору зберігання компанією передано для навчальних цілей техніки і обладнання на суму понад 11,5 млн. грн. 

   У лютому 2025 року між НУБіП України та Компанією «Mzuri World» в особі президента Марека Ружняка та Товариством з обмеженою відповідальністю «Мзурі Тех Агро», в особі директора Олександра Ярошенка, підписаний Меморандум про організацію та проведення конкурсу «Технологія STRIP-TILL від MZURI PRO-TIL» серед студентів спеціальності 208 «Агроінженерія» НУБіП України.
 
26 лютого 2025 року відбулася зустріч директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Мзурі Тех Агро» Олександра Ярошенка із студентами механіко-технологічного факультету спеціальності 208 «Агроінженерія» ОС «Бакалавр» 3 та 4 курсів повного терміну навчання і 2 та 3 курсу скороченого терміну навчання, а також ОС «Магістр» першого року навчання на якій було оголошено мету, умови проведення конкурсу, вимоги до конкурсних проєктів, критерії визначення переможців, призи конкурсу та склад конкурсної комісії.
Декан механіко-технологічного факультету, доктор технічних наук, професор Вячеслав Братішко повідомив, що факультет забезпечує актуалізацію змісту спеціальних навчальних дисциплін, що викладаються кафедрами механіко-технологічного факультету і мету конкурсу, а саме:
- підвищення якості фахової підготовки студентів зі спеціальних дисциплін, що стосуються сучасних технологій обробітку ґрунту та сівби сільськогосподарських культур, технологій точного землеробства;
- вивчення будови, принципу дії, налаштувань та ефективного використання техніки «MZURI»;
- заохочення студентів до систематичного відвідування аудиторних занять (залежно від форми їх проведення);
- відзнака талановитих та здібних студентів.
Також декан повідомив про умови проведення конкурсу, визначення переможців та конкурсну комісію.
   Конкурс проводиться у два етапи:
  • етап 1 – з 24 лютого по 04 квітня 2025 року;
  • етап 2 – з 07 квітня по 16 травня 2025 року.
   Кількість переможців конкурсу:
  • етап 1 – 5 переможців;
  • етап 2 – 5 переможців;
  • конкурс (сумарно) – 10 переможців.
Переможці етапів конкурсу отримують заохочувальні призи.
Переможці конкурсу отримують головні призи.
Переможці конкурсу визначаються на основі рейтингового списку (до якого входять усі учасники) за інтегральним показником, який складається з трьох критеріїв (кожен від 1 до 10 балів):
  • відвідування занять;
  • підготовка конкурсного проекту щодо техніки «MZURI»;
  • проходження підсумкового тестового контролю.
   Вагові коефіцієнти критеріїв:
  • «відвідування занять» – 0,50;
  • «підготовка конкурсного проекту» – 0,25;
  • «підсумковий контроль» – 0,25.
   Інтегральний показник розраховується як сума добутків значень критеріїв та відповідних їм вагових коефіцієнтів.
   Критерій «відвідування занять» визначається окремо за кожним етапом конкурсу.
 
Конкурсна комісія створюється для визначення переможців етапів конкурсу у кількості 3-5 осіб. До складу конкурсної комісії входять представники від Університету, ТОВ «Мзурі Тех Агро» та Компанії «Mzuri World». Голова конкурсної комісії обирається зі складу представників Товариства. Комісія приймає свої рішення більшістю голосів за умови присутності на засіданні не менше 3 осіб, зокрема, представників Товариства та Університету. За умови рівності голосів голос голови комісії є вирішальним.

Декан механіко-технологічного факультету, доктор технічних наук, професор Вячеслав Братішко подякував власнику Компанії «Mzuri World» (Польща) Мареку Ружняку та директору ТОВ «Мзурі Тех Агро» (Україна) Олександру Ярошенку за плідну співпрацю, яка забезпечує створення умов вивчення техніки і технологій світового рівня, а також сприяє підвищенню мотивації навчання студентів.

Директор ТОВ «Мзурі Тех Агро» Олександр Ярошенко наголосив на зміні клімату в умовах України та особливостях і перевагах технології STRIP-TILL від MZURI PRO-TIL, а також техніці для її реалізації, які забезпечують, навіть за складних погодних умов, гарантоване отримання високих врожаїв зі значною економією фінансових та технічних ресурсів, а також економією часу.
 
Технологія STRIP-TILL від MZURI PRO-TIL поєднує обробіток ґрунту, внесення добрив і сівбу за один прохід, що в десяток разів швидше, ніж за звичайної технології, забезпечує до 5 разів економію пального (всього до 16 л/га), за меншої норми внесення добрив забезпечує підвищення врожаю за рахунок їх внесення у прикореневу зону, а також економії посівного матеріалу, за рахунок оптимальних строків сівби, висіву у ідеальне посівне ложе у добре зволожений ґрунт і отримання дружних сходів.
Також директор ТОВ «Мзурі Тех Агро» Олександр Ярошенко звернувся до студентів із пропозицією майбутнього працевлаштування та наголосив на призах конкурсу:
Головний приз конкурсу – навчально-ознайомчий візит на підприємства Компанії «Mzuri World» (Польща) тривалістю один тиждень. Кількість головних призів (переможців) конкурсу – п’ять. Кількість заохочувальних призів – дев’ять. Вид заохочувальних призів буде визначено Компанією «Mzuri World» (Польща) та ТОВ «Мзурі Тех Агро» (Україна). Призовий фонд конкурсу складається з вартості транспортних витрат, витрат на страхування, проживання, харчування та добових витрат для переможців конкурсу.

Організацію транспортування, проживання та харчування переможців конкурсу забезпечують Компанія «Mzuri World» (Польща) та ТОВ «Мзурі Тех Агро» (Україна).

Завідувач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка кандидат технічних наук, доцент Юрій Гуменюк подякував власнику Компанії «Mzuri World» (Польща) Мареку Ружняку та директору ТОВ «Мзурі Тех Агро» (Україна) Олександру Ярошенку за створення навчального центру НУБіП України «MZURI» на базі кафедри, що забезпечує підвищення рівня підготовки сучасних фахівців, а проведені практичні семінари у навчальному центрі із залученням ТОВ «Мзурі Тех Агро» та фахівців-виробничників, дають можливість переконатися у перевагах технології STRIP-TILL від MZURI PRO-TIL.

 

Михайло ВОЛЯНСЬКИЙ,
доцент кафедри сільськогосподарських машин
та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка

 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook