Студенти-екологи на аудиторних заняттях в Українській лабораторії якості та безпеки продукції АПК
Аудиторні заняття для студентів спеціальності «Екологія» з курсу дисципліни «Екологічна токсикологія» розпочалися на базі Української лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу України.
Лише за три навчальні дні студенти ознайомилися з історією виникнення екологічної токсикології, як науки, дізналися, що в розрізі екології токсикологія поділяється на екотоксикокінетику, екотоксикодинаміку та екотоксикометрію, визначили вміст забруднюючих речовин в грунті, проаналізували джерела їх надходження. Ці знання дають змогу оцінити стан ґрунту, його якість, придатність для отримання екологічно безпечної сільськогосподарської сировини і продукції, а в подальшому й розуміння того, як саме необхідно зменшити вміст токсичних речовин, заради підвищення екологічної безпеки споживання продукції.
Під час лабораторних занять студентами було оцінено вплив небезпечних речовин на біотест-об’єкти за показниками поведінки у компонентах екосистем. Екологи мають вміти виявляти токсичні сполуки у компонентах навколишнього середовища: ґрунті, воді, організмах, повітрі, аби зменшити їхній негативний вплив на довкілля та біоти.
Окрім цього, завідувач наукового-відділу моніторингу безпеки АПК, кандидат ветеринарних наук МІДИК Світлана Володимирівна та асистент кафедри екології агросфери та екологічного контролю НІКІТЧЕНКО Богдан Ярославович провели ознайомчу екскурсію по відділах УЛЯБП АПК та розповіли про перелік показників, які можна визначати на базі лабораторії, міжнародну сертифікацію і стандартизацію.
Також студенти дізналися про методи біоіндикації за використання бджіл, адже вони мають здатність накопичувати в своєму організмі різні забруднювачі, такі як пестициди, важкі метали та радіонукліди. Ці речовини можуть потрапляти в тіло бджіл з пилком, нектаром, водою, або через повітря. Бджоли є індикатором стану навколишнього середовища, чутливо реагують на забруднення, зміну клімату, втрату біорізноманіття та інші негативні чинники.
Навчання в лабораторії якості – це про цікаве, захопливе та пізнавальне проведення освітнього процесу. Під час пар здобувачі освіти не відчувають втоми чи нудьги, адже цікавість це переборює.
Щиро дякуємо директору УЛЯБП АПК НУБІП України, доктору біологічних наук, професору Корнієнко Валентині Іванівні, деканові факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, доктору біологічних наук, професору Коломієць Юлії Василівні, завідувачці кафедри екології агросфери та екологічного контролю Наумовській Олені Іванівні та викладачеві курсу дисципліни «Екологічна токсикологія» Нікітченко Богдану Ярославовичу за відмінну організацію освітнього процесу та можливість на практиці опанувати знання і вміння, необхідні для майбутньої професійної діяльності!
Олександра НОВІКОВА,
студентка 2 курсу
спеціальності 101 «Екологія»