Кафедра педагогіки у фарватері політики ректорату

February 12, 2025

Колектив кафедри педагогіки, багато років поспіль очолюваний докт.пед.наук, проф. Русланом Сопівником, – творчий, креативний, сповнений натхнення і нестримного бажання опановувати і продукувати нове, аби освітній процес був не тільки інформативно-пізнавальним, але і цікавим та захоплюючим для здобувачів освіти. Саме тому науково-педагогічні працівники кафедри не зупиняються на досягнутому, весь час знаходяться у постійному пошуку: нових знань, нової інформації, нових форм і методів викладання, нових шляхів реалізації мети і завдань, які ставлять перед собою у процесі формування у здобувачів освіти ключових та професійних компетентностей.

 

Першочергово хочемо нагадати, що близько 40 студентів спеціальностей кафедри є військовослужбовцями Збройних сил України, Національної гвардії чи Територіальної оборони, і всі вони підтримувані колективом кафедри у своїх потребах.

Зі спеціальності 015.37 Професійна освіта було подано найбільшу кількість заявок у порівнянні з аналогічними програмами підготовки інших закладів освіти та зараховано на навчання 88 осіб. Позитивними є результати набору і за магістерськими програмами підготовки (Педагогіка вищої школи та Інноваційно-комунікаційні технології в освіті). Звичайно, важливу роль у цьому процесі відіграє проведена профорієнтаційна робота та особистий внесок кожного члена кафедри.

Досягненням минулого року є і відкриття у вересні Лабораторії інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, ініціатором створення якої виступили гарант ОПП Інформаційно-комунікаційні технології в освіті, докт.пед.наук, професор Олександр Кучай та увесь колектив кафедри.

Яскравим прикладом наукової роботи кафедри, до якої залучені і здобувачі освіти всіх спеціальностей, є перемога першокурсника спеціальності Професійна освіта Романа Лещенко у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт, де він посів І місце, на високому рівні представивши науковий проект «Використання технологій віртуальної та доповненої реальності у формуванні в студентів основ культури користування кіберпростором» (науковий керівник – Р.Сопівник).

У минулому році три здобувачі третього (наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 01 Освіта/ Педагогіка успішно захистили дисертаційні дослідження на здобуття ступеня доктора філософії (Андрій Петрів, Аліна Рахманіна, Марія Голєва).

Гурток «Педагогіка і сьогодення», який постійно функціонує при кафедрі педагогіки та об’єднав здобувачів освіти, молодих науковців і викладачів, став переможцем ХІІІ «Фестивалю студентської науки - 2024» (керівник – докт.пед.наук, професор Оксана Васюк). Кожного навчального року колектив кафдери педагогіки організовує і проводить Всеукраїнську студентсько-учнівська науково-практична онлайн-конференцію «Сучасна гуманітарна наука в інтерпретації молодих дослідників», до якої залучаються не тільки здобувачі освіти НУБіП України, але студенти закладів фахової передвищої освіти, учні закладів загальної середньої освіти всієї України.

Значним досягненням колективу кафедри педагогіки є розробка та впровадження курсів за уподобанням студентів: так, минулого навчального року на курс «Цифрові ресурси в освітньому процесі» зареєструвалося 50 осіб, а на загальноуніверситетський курс «Психологія маніпулятивних впливів» - 216 слухачів.

Високими є також показники публікаційної активності НПП кафедри – тут колектив стабільно протягом останніх рокі тримає пальму першості. Так, за минулий рік НПП кафедри було опубліковано монографії (1), підручники (1), навчальні посібники (2), статті у фахових виданнях (9), статті у виданнях, що індексуються у міжнародних базах Web of Sciense та Scopus (9), тези доповідей (36). Викладач кафедри О. Кучай має один із найвищих індексів цитувань в університеті.

Колективом кафедри педагогіки було підготовано пропозиції до проекту Закону України «Про професійно-технічну освіту» (докт.пед.наук, професор С. Ніколаєнко, канд.пед.наук О. Єресько, канд.пед.наук С. Виговська, докт.пед.наук, проф. О. Васюк), які було обговорено на засіданні Клубу аграрного та освітньо-наукового консалтингу за участі викладачів університету, роботодавців, здобувачів освіти.

Пріоритетними завданнями на 2025 рік для кафедри є профорієнтаційна робота, подання заявок на міжнародні гранти в рамках наукової діяльності кафедри (Erasmus+, програма ім. Жана Моне), доукомплектування Лабораторії ІКТО, оновлення змісту освіти за випусковими програмами кафедри, зокрема, оновлення переліку та змісту дисциплін за уподобанням студентів, атестація ЕНК, акредитація ОПП Педагогіка вищої школи.

Ентузіазм науково-педагогічних працівників кафедри педагогіки та їх бажання працювати на благо рідного університету та країни вселяють оптимізм і віру в мирне майбуття!

 

доцент кафедри педагогіки
Лідія Чередник

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook