Зустріч з відомими волонтерками зі сходу України
20 грудня 2024 року відбулась цікава зустріч викладачів Бережанського фахового коледжу з керівницею громадської організації «Український розмовний клуб «Файно» Оксаною Муравльовою та методисткою комунальної установи «Рубіжанський міський Центр туризму та краєзнавства» Оленою Хмельницькою.
Ці поважні, мужні і доброзичливі жінки-волонтерки зі сходу України з перших днів війни дарують тепло та підтримку, втілюють в життя нові ідеї, постійно в творчому русі.
Зустріч розпочалась з виступу Оксани Муравльової, яка разом із дітьми залишила свій рідний Краматорськ та знайшла прихисток у Бережанах. Вона розповіла, що тут, на Тернопільщині, продовжує працювати над «Файно», створила новий проєкт «Народжені у вишиванках- непереможні», також започаткувала декілька великих акцій об’єднання. Це мапа України з калиною та мотанками, яку презентували на День Незалежності, й вона увійшла в Книгу рекордів України.
«Зараз ми знайомимося з Тернопільщиною, ділимося досвідом зі сходу України. Проводимо різні акції, майстер-класи та розповідаємо про інформаційну безпеку. Багато працюємо із російськими фейками. Говоримо правду про українські традиції та історію,- говорила очільниця «Файно».
Дуже актуальним і цікавим був виступ Олени Хмельницької, яка розказала про новий унікальний арт-проєкт «Воїни світла», створений нею та тернопільським художником Рустамом Давлетовим. На виставці проєкту представлені картини , створені українськими захисниками, які зазнали поранень, та близько 300 фотографій, зроблених під час творчого процесу. Картини та світлини є результатом арттерапевтичних майстер- класів для воїнів, що проходять реабілітацію у медичних закладах Тернопільщини. «Цей проєкт відображає силу наших бійців, стійкість та жагу до життя. Герої виражають свої почуття, думки та емоції через мистецтво. Приємно спостерігати за хлопцями, їх поглядами, посмішками та рухами, які стають впевненими. Це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників», - зазначила керівниця проєкту. Майстриня Олена Хмельницька у своїх рукотворних витворах поєднує культуру регіонів своєї рідної Луганщини й Тернопільщини. Кожен виріб- уособлення самої України- зраненої, понівеченої ворогом, але такої ж красивої, гордої і незламної.
Неймовірно проникливою була презентація пані Олени «Уроки людяності». Повномаштабна війна в Україні принесла багато випробувань та горя. Загибель близьких, втрата домівки, вимушена еміграція, розлука – усе це похитнуло звичне життя. Хтось відчуває таку ненависть до ворога, що жахається сам, хтось навпаки- відчуває лише спустошення. Нам треба бачити добро і красу людей, які протистоять цьому, мужність воїнів, які готові жертвувати життям, добро волонтерів. Уроки людяності під час війни включають важливість співчуття, солідарності та підтримки один одного. Виникає бажання допомагати, піклуватися про інших, навіть у складних умовах. «Подолання наслідків війни вимагає комплексного підходу: психологічна підтримка, відновлення інфраструктури, економічна терапія, сприяння соціальній інтеграції та освіта. Важливо працювати разом, щоб забезпечити стабільність та розвиток»,- наголосила пані Олена.
Ми щиро вдячні пані Олені Хмельницькій за ґрунтовну розмову та дієвий патріотизм, за Урок людяності і віру у життя!!!