7 December 2024, 13:46
Колектив кафедри соціальної роботи та реабілітації гуманітарно-педагогічного факультету, одним із важливих напрямів своєї діяльності в умовах війни, обрав турботу про психічне і соціальне здоров’я здобувачів, науково-педагогічних працівників та співробітників університету. Із цією метою при кафедрі функціонує навчально-наукова лабораторія «Центр соціально-психологічної реабілітації». У Центрі проводяться заходи в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Науково-педагогічні працівники кафедри підвищують свою професійну компетентність у сфері психосоціальної підтримки і допомоги різним категоріям отримувачів послуг.
За рекомендацією Міністерства освіти і науки України, після відповідного відбору, НПП кафедри соціальної роботи та реабілітації пройшли дводенний тренінг для тренерів навчальної програми «Академія психічного здоров’я», і отримали відповідні сертифікати.
Метою тренінгу було збільшити обізнаність фахівців первинної ланки, в першу чергу освітян, соціальних працівників, HR – зокрема викладачів, вчителів, психологів закладів освіти, психологів центрів життєстійкості – стосовно поширених проблем та розладів в сфері психічного здоров’я молоді і дорослих для того, аби ці труднощі та розлади були вчасно виявлені, і особи що потребують були скеровані за належною допомогою.
Викладачами-тренерами були лікар-психіатр Центру здоров’я і розвитку «Коло сім’ї» Леся Підлісецька та психолог, психотерапевт в методі когнітивно-поведінкової терапії Центру здоров’я і розвитку «Коло сім’ї» Ольга Іваненко.
Вважаємо за доцільне ознайомити із основними матеріалами тренінгу.
Що таке Психічне здоров’я?
Психічне здоров’я – це стан благополуччя, який дозволяє нам справлятися зі стресами життя, реалізувати свої здібності, добре вчитися та працювати, і робити свій внесок у суспільство.
Які найбільш поширені проблеми у сфері психічного здоров’я?
1) Розлад дефіциту уваги із гіперактивністю (РДУГ)
2)Тривожні розлади (генералізований тривожний розлад, обсесивно-компульсивний розлад, панічний розлад, соціальна фобія, прості фобії)
3) Депресія
4) Розлади харчової поведінки (анорексія, булімія, розлад з приступами переїдання)
5) Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)
Що робити якщо є підозра на психічні розлади?
Заохотити та допомогти звернутися до фахівців: психолога, сімейного лікаря, психотерапевта або психіатра.
Дбаючи про психічне та соціальне здоров’я співробітників університету кафедра соціальної роботи та реабілітації запрошує на розвантажувально-ресурсний тренінг «Шоколадо- та кавотерапія». Тренінг відбудеться 12 грудня 2024 року о 15.00 в аудиторії 19 корпусу 3. Тренінг проводить професор кафедри соціальної роботи та реабілітації, практикуючий психолог Інна Іванівна Осадченко. Запрошуємо усіх бажаючих! Будьте здорові!
Завідувач кафедри соціальної роботи та реабілітації
Ірина Сопівник