Які найпоширеніші розлади у сфері психічного здоров’я?

7 December 2024, 13:46

        Колектив кафедри соціальної роботи та реабілітації гуманітарно-педагогічного факультету, одним із важливих напрямів своєї діяльності в умовах війни, обрав турботу про психічне і соціальне здоров’я здобувачів, науково-педагогічних працівників та співробітників університету. Із цією метою при кафедрі функціонує навчально-наукова лабораторія «Центр соціально-психологічної реабілітації». У Центрі проводяться заходи в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я   «Ти як?». Науково-педагогічні працівники кафедри підвищують свою професійну компетентність у сфері психосоціальної підтримки і допомоги різним категоріям отримувачів послуг.

 
 За рекомендацією Міністерства освіти і науки України, після відповідного відбору, НПП кафедри соціальної роботи та реабілітації пройшли дводенний тренінг для тренерів навчальної програми «Академія психічного здоров’я», і отримали відповідні сертифікати.
 
 
Метою тренінгу було збільшити обізнаність фахівців первинної ланки, в першу чергу освітян, соціальних працівників, HR – зокрема викладачів, вчителів, психологів закладів освіти, психологів центрів життєстійкості – стосовно поширених проблем та розладів в сфері психічного здоров’я молоді і дорослих для того, аби ці труднощі та розлади були вчасно виявлені, і особи що потребують були скеровані за належною допомогою. 
 
 
Викладачами-тренерами були лікар-психіатр Центру здоров’я і розвитку «Коло сім’ї» Леся Підлісецька та психолог, психотерапевт в методі когнітивно-поведінкової терапії Центру здоров’я і розвитку «Коло сім’ї» Ольга Іваненко.
 
 
Вважаємо за доцільне ознайомити із основними матеріалами тренінгу.
Що таке Психічне здоров’я?
Психічне здоров’я – це стан благополуччя, який дозволяє нам справлятися зі стресами життя, реалізувати свої здібності, добре вчитися та працювати, і робити свій внесок у суспільство.
 
 
Які найбільш поширені проблеми у сфері психічного здоровя?
1) Розлад дефіциту уваги із гіперактивністю (РДУГ)
2)Тривожні розлади (генералізований тривожний розлад,  обсесивно-компульсивний розлад, панічний розлад, соціальна фобія, прості фобії)
3) Депресія
4) Розлади харчової поведінки (анорексія, булімія, розлад з приступами переїдання)
5) Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР)
 
 
Із більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я   «Ти як?» (https://howareu.com/pro-prohramu) та сайті Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї» (https://k-s.org.ua/resources/mh-academy/)
 
 
Що робити якщо є підозра на психічні розлади?
Заохотити та допомогти звернутися до фахівців: психолога, сімейного лікаря, психотерапевта або психіатра.
 
Дбаючи про психічне та соціальне здоров’я співробітників університету кафедра соціальної роботи та реабілітації запрошує на розвантажувально-ресурсний тренінг «Шоколадо- та кавотерапія». Тренінг відбудеться 12 грудня 2024 року о 15.00 в аудиторії 19 корпусу 3. Тренінг проводить професор кафедри соціальної роботи  та реабілітації, практикуючий психолог Інна Іванівна Осадченко. Запрошуємо усіх бажаючих! Будьте здорові!
 
Завідувач кафедри соціальної роботи  та реабілітації

Ірина Сопівник

 
 
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook