Постерна конференція магістрів на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології.
Магістри факультету захисту рослин, біотехнологій та екології зовсім скоро отримають бажані дипломи, а отже, настав час для традиційної події, де студенти представляють основні результати досліджень у вигляді постерних робіт.
25 листопада 2024 року магістри спеціальностей 101 «Екологія», 162 «Біотехнології та біоінженерія», 202 «Захист і карантин рослин» показали результати своєї плідної праці в рамках постерної конференції.
Оцінювали здобуті за період навчання результати, якість доповідей та рівень наукової й професійної підготовки магістрів декан факультету, професор Юлія Коломієць, завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники факультету. Активну участь в обговоренні результатів наукових робіт приймали й керівники магістерських робіт. Захід пройшов у вигляді обговорення, в неформальній атмосфері.
Слід зазначити, що попередньо всі студенти успішно пройшли перевірку робіт на наявність плагіату за допомогою програмного забезпечення «Unichek» та допущені до захисту. Середній показник плагіату на кожній спеціальності не перевищує 14,2%.
Тематика магістерських робіт охопила широкий спектр досліджень, які виконувались в рамках науково-дослідних робіт факультету. Наприклад, Валерія Даневич виступив з темою «Біотехнологічні методи ідентифікації збудників бактеріальних хвороб Solanum melongena L.» (науковий керівник доцент Олена Кваско), Яна Маценко з темою «Біологічна активність кореневих екзометаболітів щодо розвитку фітопатогенів Glycine max. L. за дії біопрепаратів» (науковий керівник доцент Віра Бородай), Владислав Швець з темою «Введення Pulsatilla Alba в культуру in vitro» (науковий керівник доцент Олександр Субін), Андрій Балтовський доповідав на тему «Ремедіація забруднених земель з використанням біотехнологічних методів» (науковий керівник доцент Петро Дрозд), Максим Коковін на тему «Регуляція стесостійкості рослин у сільськогосподарських культур вуглецевими наночастинками за вмістом вторинних метаболітів» (науковий керівник професор Світлана Прилуцька).
Микола Полюхович доповідав на тему «Оцінка впливу радіаційного фактору на якість лісових ресурсів (деревина, гриби, ягоди) в Рівненській області та їх безпечність для споживання» (науковий керівник доцент Алла Клепко), Назар Ставецький на тему «Аналіз наслідків впливу військових дій на стан природного навколишнього середовища Житомирської області» (науковий керівник доцент Сергій Павлюк), Валерій Осадчук виступив з темою «Удосконалення системи екологічного контролю за небезпечними відходами міста Києва» (науковий керівник доцент Олена Наумовська), Вероніка Угня з темою «Створення локальної річкової мережі, як сучасної концепції збереження біологічного та ландшафтного різноманіття Сумської області» (науковий керівник доцент Людмила Вагалюк), Олеся Кальчук з темою «Проведення CEO в містах України» (науковий керівник доцент Світлана Паламарчук).
Ростислав Тацюн представив тему «Ефективність сумісного застосування фунгіцидів та інсектицидів в агропенозі пшениці озимої» (науковий керівник доцент Леся Бондарева), Сергій Кононенко тему «Домінуючі фітофаги півонії (Paeonia) та контроль їх чисельності» (науковии керівник професор Анатолій Бабич), Руслан Круковський доповідав на тему «Оцінка стійкості гібридів огірка до фузаріозного в`янення» (науковий керівник професор Мирослав Піковський), Сергій Козлов виступив з темою «Прогноз розмноження хлібних жуків на пшениці озимій» (науковий керівник професор Микола Доля), Поліна Гураш виступила з темою «Кучерявість листя персика та заходи щодо розвитку хвороби» (науковий керівник доцент Олена Башта).
Підкреслимо, що всі учасники постерної конференції продемонстрували високий науковий рівень, гідні знання та результати своїх досліджень. Магістри розповіли про актуальність своєї розробки, достовірність отриманих результатів, про головні результати й висновки, виконані завдання та запропоновані шляхи вирішення проблеми. Крім того, студенти відповідали на запитання науково-педагогічних працівників факультету чітко та впевнено. Зовсім скоро отримані зауваження, поради та рекомендації стануть у нагоді нашим студентам, адже попереду захист магістерських робіт.
Щиро бажаємо магістрам факультету захисту рослин, біотехнологій та екології успішного захисту дипломних робіт та професійних звершень!
Наталія Батрак