Секційне засідання «Технології обробки даних та створення програмних систем» XII Міжнародної науково-практичної конференції «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2024»
Секція «Технології обробки даних та створення програмних систем» XII Міжнародної науково-практичної конференції «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2024» зібрала більше 15 слухачів.
Першим ми надали слово наймолодшому учаснику, Максиму Недьошеву, який у цьому році поступив до аспірантури, і поєднує свою дослідницьку діяльність з роботою на кафедрі. Доповідь на тему “Особливості обчислень Python на прикладі гіпотези Поллока” він підготував разом з Віктором Кириченком, його науковим керівником. Максим Недьошев у доповіді поєднав знання математики і програмування.
Наступним виступав Олексій Степанов, який пройшов випробування війною, та зараз знову з нами. Він продовжує роботу над дисертаційним дослідженням, доповідь на тему “Використання технології блокчейн для підвищення якості систем керування енергомережами” Олексій Степанов підготував разом з його науковим керівником Володимиром Хиленком.
Аспірант та асистент кафедри Дмитро Шевченко представив доповідь на тему “Регресійний аналіз як інструмент для виявлення закономірностей у даних моніторингу атмосферного повітря”. На основі побудованої системи моніторингу Дмитро Шевченко намагається виявити залежності між різними параметрами якості атмосферного повітря.
Ще один аспірант і асистент кафедри, Олекса Качмарський, у доповіді на тему “Визначення стадій зрілості полуниці за допомогою згорткової нейронної мережі” представив результати свого дослідження в рамках дисертаційної роботи.
Юрій Міловідов, старший викладач кафедри, зацікавив нас доповіддю на тему ”Серіалізація об’єкту дерево Гаффмана під платформою .Net 7.0”. У доповіді він розповів про алгоритми стиснення та кодування даних.
Юрій Науринський, аспірант і асистент кафедри, ознайомив нас з доповіддю на тему “Метааналіз порівняльних досліджень алгоритмів кластеризації для обробки великих обсягів даних”, яку він підготував разом з науковим керівником Ганною Вайганг. Юрій Науринський нещодавно розпочав свої дослідження. Його доповідь носила ознайомчий характер.
Доповідь професора кафедри Романа Руденського на тему "Методологія аналізу настроїв для оцінки ефективності системи державного управління АПК України" зацікавила і можливістю аналізувати настрої у суспільстві, і оцінкою впливу цих настроїв на ефективність державних рішень.
Після кожної доповіді лунали питання, учасники дискутували між собою. Молодим науковцям було у кого перейняти досвід, а досвідченим – передати свої знання.
Голуб Б.Л., керівник секції