У НУБіП України відзначили День працівників сільського господарства
У НУБіП України відзначили День працівників сільського господарства
November 15, 2024
Прелюдія
Українська осінь багата і на урожай, і на професійні свята. Одним з найшанованіших з них був і залишається День працівників сільського господарства — свято людей, які годують країну, забезпечуючи її продовольчу безпеку, і які готують для цього кадри. Тож воно найбезпосереднішим чином стосується і Національного університету біоресурсів і природокористування України.
І сьогодні ректорат, профспілка, роботодавці вітали наш колектив з Днем працівників сільського господарства. На свято завітав і міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, людина, яка дійсно переживає за долю галузі. І НУБіП з його науковими та освітніми можливостями й прагненнями виправити ситуацію на селі і в українській вищій освіті, що готує висококласних фахівців для аграрного сектора, готовий підставити йому плече. І свідченням цьому — прекрасний коровай, вручений гостю.
Від перших осіб
Віталій Коваль приїхав до університету відразу після засідання уряду, де сьогодні прийняли Стратегію розвитку сільського господарства 2030. Це перший за ледь не останній десяток років візит очільника аграрної галузі до НУБіП. І це дорогого вартує!
Міністр поділився баченням пріоритетів Мінагрополітики. На його думку, реформи в країні можливі лише за умови синергії влади та університетів.
Серед пріоритетів він визначив євроінтеграцію України. Хвилю оплесків викликали його слова: без нас Європа буде неповноцінною. Не можна не погодитися з думкою, що сам термін «агрокраїна» стосовно України сьогодні вже давненько застарів: потрібно, щоб у світі в ній бачили агроіндустріальну державу — та вона, по суті, сьогодні такою і є! Ми зобов’язані перейти в пул розвинених країн світу, переробляти вироблену продукцію з відповідними плюсами для економіки, відкривати нові ринки для української аграрної продукції. Потрібно дбати і про збереження інтересів національних виробників.
До пріоритетів розвитку галузі, за словами міністра, відносяться і розвиток тваринництва (яке, на жаль, сьогодні занедбане), підтримка прифронтових територій, аграрії яких постійно потерпають від російських воєнних загроз.
Віталій Коваль звернувся до викладачів: важливо, щоб знання, які ви передали своїм студентам, пішли у світ на благо України. І до студентів: ви — ДНК нації, тож вчіться так, як вам це дозволяють можливості навчання в одному з найкращих університетів країни. Ви — покоління, яке знає ціну миру і яке точно покладе край нинішній війні. Адже той, хто ростить хліб і готовий щиро ділитися ним з усім світом, апріорі не є агресором.
І на прощання згадав фразу Еріха Марії Ремарка: у темні часи добре видно світлих людей. Та підкреслив: у цьому залі зібралися тільки такі люди. А тепер, після такої високої оцінки, спробуйте не допомогти цій людині.
Та просто так, навіть у справах державних, відпускати високого гостя не хотілося. Тож і посипалися конкретні запитання, що турбують сьогодні наших колег, — президента університету Станіслава Ніколаєнка, професорів Олега Мельника, Олександра Лабенка, Сергія Квашу, керівницю сенату Студентської організації Вероніку Вєрємєєву.
З нагоди Дня працівників сільського господарства до колективу звернувся ректор Вадим Ткачук. Він підкреслив: колективи навчально-дослідних господарств університету з року в рік забезпечують стабільну беззбиткову виробничу діяльність, залучають студентів до начальних і виробничих практик, беруть участь в дослідженнях. І працюють, планують, мріють та втілюють задумане в життя навіть в скрутних умовах воєнного стану та економічної кризи. Сумлінно і творчо в Агрономічній дослідній станції під керівництвом Юрія Росамахи трудяться головний зоотехнік Юлія Любінецька, готувач кормів Сергій Микитенко, водій Сергій Назаренко, тракторист-машиніст Сергій Кузьмін та інші. Серед колег по навчально-дослідному господарству «Великоснітинське», яке очолює Микола Журавель, заслужили повагу трактористи-машиністи Петро Шевчук та Олександр Горбатюк, тваринник Віталій Тхоржевський, головний інженер Михайло Шевчук, провідний бухгалтер Ольга Загоровська.
Наші господарства залишаються випробувальним полігоном і експериментальним майданчиком для наукового пошуку. Тут разом зі студентами та фахівцями проводять дослідження, забезпечують науковий супровід професори Анатолій Бикін, В’ячелав Братішко, Юрій Гуменюк, Микола Доля, Семен Танчик, доценти Віталій Ситник, Тетяна Антонюк, Юрій Жук, Дмитро Носевич. Координує цей напрям проректор з науково роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха.
Ростити хліб — справа дуже відповідальна, вітаючи присутніх, зазначив президент університету Станіслав Ніколаєнко. Але не менш важлива — готувати фахівців для роботи в аграрному секторі, на селі. Сьогодні і перше, і друге — справа не з легких: російський агресор робить все, щоб не тільки розтрощити інфраструктуру України, але й посіяти паніку. Час складний, ворог сильний — але зупиняймо страх! Думаймо про майбутнє, про добре — і тоді й справді все буде добре.
Не менш експресивно виступив і голова наглядової ради НУБіП Микола Томенко. Дуже важливо, щоб ми зупинили концепцію знелюднення села, підкреслив він. Добре, що міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль розуміє це і є нашим союзником. Не знелюднення, а відродження села забезпечує успіх, що і засвідчує історія розвинутих країн.
Сьогодні село воює, село дбає про урожай, село захищає національні цінності. А ми повинні думати про нього. Бо без села України просто не буде!..
Голова ради роботодавців університету Леонід Центило приїхав на святкування зі своїм короваєм, який і вручив ректору, президенту та голові наглядової ради. І, вносячи своє у віночок вітань, зазначив: добре, що наш виш приєднався до продуктивних і корисних ініціатив очільника галузі. Бо тільки разом можна досягти успіху!
А директор Немішаївського фахового коледжу Володимир Альохін цього року короваю не пік, але привіз на вітання цікаву річ — диплом про встановлення рекорду України — перший колективний випуск жінок-водійок екскаваторів в Україні, засвідчений у відповідній книзі рекордів. А що, ми й не таке можемо!
Численні вітання зі святом лунали і з екрана — від виробничників НДГ, студентів, військових. Сім’я університетська велика, щирих побажань багато.
Тож у цей святковий день бажаємо успіхів всім у праці, міцного здоров’я, добрих засівів, рясних сходів і щедрих ужинків, мирного неба. Працюймо далі задля Перемоги, задля України!
На знак дяки — Почесні грамоти й Подяки
А потому настав час для нагороджень.
Подякою НУБіП України відзначено доцентів кафедр — Катерину Алєксєєву (виробничого та інвестиційного менеджменту), Ірину Бобось (овочівництва і закритого грунту), Аліну Омельян (технології м'ясних, рибних та морепродуктів), Ларису Семенко (агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О. І. Душечкіна), Олену Хижан (кафедри загальної, органічної та фізичної хімії); старших лаборантів кафедр — Ірину Кетнер (ветеринарної епідеміології та охорони здоров'я тварин), Наталію Кобзаренко (обліку та оподаткування), Валентину Мамчур (технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві), Людмилу Степаненко (біохімії); лікарів ветеринарної медицини — Тетяну Марковську (ветеринарної епідеміології тa охорони здоров'я тварин), Валентину Скоропадську (ветеринарної хірургії); старшого лаборанта ННВЛ конярства Олесю Масюк; завідувачок лабораторій — біології тварин Ольгу Іванову, кафедри біоморфології хребетних Лесю Потоцьку, кафедри біохімії Вікторію Прис-Каденко. З працівників ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» — заступника директора з навчально-виро6ничої роботи Валентина Корнієнка, в. о. заступника директора з АГР Валерія Щеку та головного бухгалтера НДП «ВОРЗЕЛЬ» Ірину Авдєєву; з ВСП «Ірпінський фаховий коледж НУБіП України» — слюсаря-сантехніка Ігоря Кириленко та каштелянтку Валентину Чайку; з ВСП «Боярський фаховий коледж НУБіП України» —завідувачку канцелярією Наталію Куліш та помічницю директора з кадрової роботи Людмилу Лису; з колективу Агрономічної дослідної станції — водія Сергія Назаренка, операторку машинного доїння Наталію Пивовар.
Почесною грамотою НУБіП України нагороджено завідувача лабораторії кафедри технології м'ясних, рибних та морепродуктів Олександра Андрощука; завідувачів кафедр — Юрія Гуменюка (сільськогосподарських машин і системтехніки ім. акад. П.М. Василeнка) і Василя Хмельовського (охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві), доцентів кафедр — Анатолія Бобра (технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва ім. проф. Б. В. Лесика), Марію Жеплінську (процесів і обладнання переробки продукції АПК), Маріанну Ігнатовську (епідеміології та охорони здоров'я тварин), Івана Колесніка (тракторів і автомобілів), Олександра Павлова (землеробства та гербології), старшого викладача кафедри ветеринарної хірургії Дмитра Тарнавського, провідного фахівця факультету ветеринарної медицини Марину Демчевську, старшого лаборанта кафедри ветеринарної репродуктології Наталію Шевчук, завідувачку аптеки клініки продуктивних тварин кафедри ветеринарної репродуктології Марію Ситнік. З колективу Великоснітинського НДГ ім. О. В. Музиченка вшановано провідного бухгалтера Ольгу Загоровську, робітницю Любов Стецьку, тваринника Віталія Тхоржевського, тракториста-машиніста Петра Шевчука; з працівників Агрономічної дослідної станції відзначено головного бухгалтера Наталію Кубрак і головного енергетика Олександра Мартинова.
Мистецька палітра
У вітання органічно вписався (як, зрештою, і завжди!) виступ викладачів кафедри культурології — тріо «ТоНіКа» у складі Ірини Литвиненко, Тетяни Симоненко, Ірини Майданюк (яких сьогодні підтримали Президентський стипендіат в галузі культури і мистецтв Тарас Кушнір і доцент Василь Базелюк), лавреатки Всеукраїнських і міжнародних конкурсів, Президентської стипендіатки в галузі культури і мистецтв, старшого викладача Владислави Чайки, заслуженого артиста України доцента Віктора Кавуна, народного артиста України професора Романа Рудого.
Свято вдалося! А чого б то і ні, коли довкола стільки гідних, достойних людей…
Пресслужба