Постерна конференція магістрів-рослинників

21 November 2024, 9:40

   Відповідно до Положення про підготовку магістрів у Національному університеті біоресурсів і природокористування України, Положення про підготовку і захист магістерської кваліфікаційної роботи у НУБіП України, графіку освітнього процесу в університеті, вимог до організації підготовки і захисту магістерських кваліфікаційних робіт 20 листопада 2024 року, в очному форматі, на кафедрі рослинництва НУБіП України проходила постерна конференція магістрів 2 року навчання спеціальності 201 «Агрономія», на якій відбувся постерний захист магістерських кваліфікаційних робіт.

   Конференцію відкрила завідувач кафедри рослинництва, академік НААН України Каленська Світлана Михайлівна, яка привітала магістрів із завершальним етапом їхніх наукових досліджень, побажала успіху при презентуванні та захисті постерів. У своєму вступному слові вона зазначила наскільки є важливою магістерська робота, у процесі виконання якої студент отримує знання, вміння та навички у веденні наукових досліджень.
 
   Доктор с.-г. наук, професор кафедри Новицька Наталія Валеріївна, зауважила наскількикваліфікаційна робота магістра визначає загальноосвітню та професійну зрілість випускника, його наукову й спеціальну підготовку, уміння логічно мислити та творчо застосовувати одержані знання при розв'язанні практичних завдань. У своєму виступі вона підкреслила важливість даного заходу та наголосила студентам про чіткі доповіді по темі магістерської роботи її актуальності та результатів дослідження. У конференції взяли участь здобувачі освіти, їх наукові керівники та викладачі кафедри.
   Усі магістранти показали високий рівень готовності до захисту: роботи оформленні за вимогами, завдання поставлені перед здобувачами виконано. Доповіді студентів були ґрунтовними та містили основні результати. Теми представлених магістерських робіт актуальні та досить різноманітні.
   Під керівництвом професора Світлани Каленської була проведена наукова робота Данилом Демченковим по дослідженню продуктивності соняшнику в умовах нестабільного забезпечення вологою. Іван Ковальчук який вдало поєднує навчання з виробництвом представив матеріали досліджень нових гібридів кукурудзи під керівництвом професора кафедри Наталії Новицької.
 
   Наукові дослідження Гарбара Олександра (науковий керівник доцент Тетяна Антал) та Святослава Малівського (науковий керівник доцент Анатолій Юник)були пов'язані з удосконаленням сортової технології вирощування сої, Пасічника Михайла (науковий керівник доцент Богдан Мазуренко) розкрили питання впливу обробки регуляторів росту на продуктивність ячменю озимого. Бородій Сергій зробив доповідь на тему «Формування продуктивності сортів сої за впливу елементів технології вирощування» (науковий керівник доцент Леся Гарбар).
   Магістерські роботи Тетяни Кісіль (науковий керівник доцент Тетяна Антал) та Яни Івасик (науковий керівник доцент Володимир Мокрієнко) були присвячені формуванню урожайності гібридів кукурудзи за впливу удобрення та густоти стояння рослин. Анастасія Яблонська (науковий керівник доцент Вікторія Пилипенко) розкрила питання вирощування ріпаку озимого в умовах Київської області, морфологічну мінливість гороху в сумісних та звичайних посівах за обробки біостимулянтами було досліджено Віталієм Лисим (науковий керівник доцент Богдан Мазуренко). Магістерська робота Івана Шутого (науковий керівник доцент Любов Гончар)розкрила питання, щодоособливостей формування урожайності зерна сорго залежно від строків сівби.
   На сьогоднішній день кормовиробництво як галузь сільського господарства повинно забезпечувати тваринництво достатньою кількістю якісних, збалансованих за вмістом поживних речовин кормів, а тому головним завданням стає виробництво кормів.
   На постерній конференції цікаві роботи були представлені з тематики кормовиробництва. Наукова робота Анатолія Чорби полягала в дослідженні продуктивності гібридів кукурудзи на силос залежно від технологічних прийомів вирощування (керівник професор Віталій Коваленко), Антон Гулійчук досліджував вплив технологічних прийомів на продуктивність люцерни посівної (керівник доцент Ірина Свистунова), Олександр Пасічник, під керівництвом Лесі Бурко, проводив дослідження, щодо продуктивності бобово-злакових травосумішок.
 
   Магістерські роботи відображають високий рівень фахової підготовки випускників, що відмічено комісією. Жвавою дискусією студенти продемонстрували високий рівень знань. Досить впевнено відповідали на запитання членів комісії та проявили добрі знання з теоретичних і практичних навичків.
   За результатами активного обговорення результатів наукових робіт магістрів дійшли до висновку, що всі магістри володіють фаховими знаннями, практичними уміннями й навиками, здатні продемонструвати свої наукові результати та надати фахові науково-обґрунтовані відповіді.
   Викладачами кафедри надано пропозиції щодо удосконалення робіт та оформлення доповідей, теоретичної підготовки до захисту, яка демонструватиме не тільки знання теми, але і ступінь опанування науковими методами та засобами дослідження.
   По завершенню постерної конференцї за результатами роботи було визначено кращі постери та доповіді: І місце одержала Яна Івасик із своєю доповіддю на тему: «Формування врожайності кукурудзи залежно від удосконалення елементів технології вирощування», науковий керівник роботи - доцент Володимир Мокрієнко, ІІ місце - Віталій Лисий тема роботи «Морфологічна мінливість гороху в сумісних та звичайних посівах за обробки біостимулянтами» науковий керівник доцент Богдан Мазуренко, ІІІ місце - Анастасія Яблонська (науковий керівник доцент Вікторія Пилипенко) тема доповіді «Удосконалення елементів технології вирощування ріпаку озимого в умовах Київської області»
   Насамкінець хочеться відмітити надзвичайну відданість своїй справі в підготовці постерної конференції всіх без виключення студентів.
   Бажаємо нашим студентам успішного захисту, достойно продемонструвати наукові здобутки за темами магістерських кваліфікаційних робіт на завершальному етапі – захисті результатів досліджень на засіданні ЕК та отримати довгоочікуваний диплом магістра зі спеціальності 201 «Агрономія».
   Дякуємо Збройним Силам України за можливість вчитися!
 
Магістр 2 року навчання
Яна ІВАСИК 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook