Гостьова лекція на тему: «Prompt Utilization for Semantic and Syntactic Yielding»

November 18, 2024

 

115 листопада в Бережанському фаховому коледжі відбулася гостьова лекція. Керівник відділу Front-end розробки компанії Natec Group Владислав Тимощук ділився зі студентів освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» особистим досвідом щодо мистецтва створення ефективних запитів до моделей ШІ.

25

У сучасному світі інформаційних технологій зростає значення штучного інтелекту (ШІ) як рушія прогресу в багатьох галузях науки, промисловості та освіти. Одним із новітніх і перспективних напрямів у цій сфері є промт-інжиніринг — мистецтво створення ефективних запитів до моделей ШІ. Для студентів освітньо-професійної програми «Комп’ютерна інженерія» ця тема відкриває нові горизонти не тільки в навчанні, а й у майбутній професійній діяльності.

6

У доповіді лектор Владислав Тимощук акцентував увагу на фундаментальних засадах семантичного та синтаксичного аналізу запитів, детально пояснив природу семантичних переходів, які можуть зберігати змістові зв’язки між всіма елементами тексту, та синтаксичних підходів, які структурують висловлювання для забезпечення їхньої логічної завершеності.

348

Особливу увагу було приділено практичним аспектам використання підказок у великих мовних моделях, таких як: системи автоматичного перекладу, чат-боти та текстові редактори. У цьому контексті він продемонстрував приклади інтеграції підказок у сучасні системи штучного інтелекту, які допомагають не тільки покращити якість тексту, але й полегшують процес навчання.

Найбільший інтерес викликали тематичні аспекти використання підказок у навчальних процесах, а також перспективи їх подальшого розвитку в умовах стрімкого розвитку технологій.

7

На завершення лекції Владислав Тимощук відповів на запитання студентів та розповів про умови конкурсу з бета-тестування продуктів компанії Natec із загальним призовим фондом – 30,000 грн. Мета конкурсу – створення якісних плагінів, які покращать взаємодію з платформою і забезпечать користувачів новими функціональними можливостями.

Студенти високо оцінили змістовність лекції та її актуальність. Такий формат зустрічі дозволяє не тільки розширити теоретичні знання, але й надає практичні інструменти для їх застосування в майбутній професійній діяльності.

Олег Калатало,
викладач циклової комісії
фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook