Студенти механіко-технологічного факультету відвідали відкриту лекцію представника Світового банку

November 16, 2024
  12.11.2024 року студенти механіко-технологічного факультету спеціальності 208 – «Агроінженерія» разом з Наталією Цивенковою, доцентом кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. М.П. Момотенка відвідали відкриту лекцію пана Холгера Край, регіонального менеджера Світового банку, з питань сільського господарства та продовольства

   Основними питаннями для обговорення були: стратегічна участь Світового банку в агропродовольчому секторі країни, реалізація галузевих інвестиційних проектів, що фінансуються Світовим банком в Україні, тощо.

   Свій виступ пан Холгер Край розпочав з питань негативних змін клімату та шляхів зменшення викидів парникових газів, які є причиною цих змін. Лектором зазначено, що обґрунтування можливостей щодо зменшення викидів парникових газів у агропродовольчій сфері набувають особливої значимості як у світі, так і в Україні.

   Холгер Край вважає, що ефективне регулювання викидів парникових газів агропродовольчої системи з метою досягнення їх нульового рівня можливе: шляхом втілення всебічної співпраці між урядом, бізнесом, науковими установами та громадськістю; впровадженням сучасних «чистих» агропродовольчих технологій; розробкою відповідної нормативно-правової бази; розробкою механізмів державної фінансової підтримки таких проектів та залученням і диверсифікацією приватних інвестицій; розвитком інституційних змін та запровадженням інновацій; поширенням успішних практик.

   Лектор представив ряд перспективних напрямів плану дій щодо зміни клімату продовольчої системи.
   На завершення лекції Холгер Край зазначив, що з того часу, як Україна приєдналася до Світового банку в 1992 році, зобов'язання Банку перед країною склали близько 13 мільярдів доларів США в рамках приблизно 70 проєктів і програм. Світовий банк і надалі підтримуватиме Україну, зокрема, в питаннях фінансування проєктів, присвячених ефективному регулюванню викидів парникових газів агропродовольчої системи.
    Матеріал лекції викликав високу зацікавленість з боку студентів.
   Механіко-технологічний факультет планує розвивати співпрацю з представниками організації з метою покращення продовольчої та екологічної ситуації, як в Україні, так і в усьому світі, а також задля пришвидшення інтеграції України в Європейський простір та поширення Європейських цінностей в Україні.
    Представники Національного університету біоресурсів і природокористування України щиро вдячні Холгеру Край за проведений захід.

 

 
Наталія ЦИВЕНКОВА
к.т.н., доцент кафедри ТС та ІМ ім. М.П. Момотенка

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook