Навіщо агроному тваринництво?

9 October 2024, 13:27

   Ми, студенти 2 курсу, 2 групи, Агробіологічного факультету і навчаємося на спеціальності 201 «Агрономія». Агроном – це по-справжньому важлива та цікава професія. Ми завзято вчимося, щоб працювати над підвищенням врожайності сільськогосподарських культур, вміло захищати рослини від фітопатологій та шкідників, відновлювати та зберігати родючість ґрунтів і, безумовно, впроваджувати агроекологічні системи землеробства для формування стійких агроекосистем, які стануть основою продовольчої безпеки України та світу.

   Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти 2 курсу (3 семестр) ОС «Бакалавр», спеціальності «Агрономія» передбачає вивчення 7 фундаментальних дисциплін, які є основою в розумінні аграрних наук. Особливо цікавим та захоплюючим виявилося вивчення дисципліни «Технології тваринництва», яку нам викладає кафедра бджільництва, зокрема завідувач кафедри – Микола Гаврилович Повозніков та асистент Анастасія Видрик.

   Дуже багато з нас шукали логіку і намагалися зрозуміти : «Навіщо агроному тваринництво?». Відповідь на це питання стала чіткою вже після першої пари. Усі ми знаємо, що сільське господарство – це одна із провідних галузей виробничої сфери, яка характеризується вирощуванням с/г культур і розведенням тварин. Основним завданням сільського господарства є забезпечення населення продовольством: продуктами харчування та сировиною для промисловості. Україна – аграрна держава з величезним потенціалом. Але лише доклавши спільні зусилля – можна досягти успіху. Безумовно, вивчення тваринництва і бджільництва є дуже важливим для саморозвитку, адже ніколи не знаєш куди доля заведе тебе завтра, але з точки зору життя і професії, ми розуміємо, що тваринництво не можливе без рослинництва і навпаки. Не займаючись вирощуванням культур – ми б не мали змоги прогодувати тварин, а рослинництво без тваринництва втратило б свій потенціал і ринок збуту. Важливим є значення тварин у виробництві органічних добрив. Без них, ґрунти б стали деградовані, погіршилися б їх основні агрофізичні властивості та поступово відбувалася б значна мінералізація гумусу, що безпосередньо впливає на врожайність. Саме тому агрономи мають вивчати технології тваринництва, щоб розуміти біологію, анатомію тварин та їх основні фізіологічні процеси, щоб вирощувати висоякісні та поживні корми.

   Дисципліна «Технології тваринництва», в свою чергу, поділяється на тваринництво і бджільництво. Кожне заняття по-справжньому особливе та цікаве. Важливим є саме практичне спрямування, саме тому пари у нас проходять на території Голосіївської навчально-дослідної пасіки, де знаходяться вулики, сад яблук, приємна зона відпочинку та навчальна будівля. Там зібрано все: спокій, затишок та ґрунтовні знання, які з радістю надають викладачі кафедри вмотивованим студентам та гостям університету.

   Нас дуже радує практична складова вивчення технологій тваринництва. Захоплюючою була екскурсія пасікою, огляд бджолиних сімей, наочне вивчення анатомії та морфології бджіл, а також знайомство з устроєм бджільництва України та світу. Особливо цінним був досвід підрахунку кліщів після застосування різноманітних препаратів, які не мають шкідливого впливу на бджіл, маток і личинок, але мають чудовий контактний акарицидний ефект проти кліщів.

   Слід відзначити наш похід до конюшні, який залишив за собою найприємніші спогади та багато різноманітних фото і найголовніше – знання.

   Там ми побачили територію, як все облаштовано та доглянуто. Дуже круто було вживу бачити тварин та дискутувати. Особливо цікаво було на початку, коли ми побачили поні та змогли дуже близько до них підійти. Ми вивчили, що за сферою діяльності коні поділяються на 3 групи: ваговози, рисаки та верхові. За статевими ознаками: кобила, жеребець, мерін. Дізналися про 3 чистокровні породи коней: англійську, ахалтикінську та арабську. Практично побачили морфологічну будову коней, їх основні фізіологічні потреби та як в конюшні проводится основний догляд та гігієна. Коні – дуже цікаві, розумні та благородні тварини і ми дуже раді, що змогли там побувати.

   «Студент – понад усе!» - легендарна фраза Миколи Гавриловича, яка втілюється в життя не лише словами, а і діями, адже кафедра бджільництва НУБіП України сьогодні – це простір нових знань, взаємоповаги, взаєморозуміння та розвитку. Попереду ще половина семестру і ми точно знаємо, що далі буде ще цікавіше. Висловлюємо щиру подяку колективу кафедри за науку та приємні вражнення. Бажаємо подальшого розвитку та успіхів у всіх починаннях!

Вадим Гавриленко,

староста 2 групи 2 курсу,

агробіологічного факультету


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook