Тиждень економічних дисциплін у Бережанському фаховому коледжі
З 07 по 11 жовтня в Бережанському фаховому коледжі тривав тиждень циклової комісії спеціальних економічних дисциплін з нагоди Всесвітнього дня економіста та Дня економіста в Україні. Усі заходи, організовані викладачами та здобувачами освіти економічних спеціальностей, відбулися на високому рівні й додали важливого фахового досвіду студентам.
Розпочався тиждень з практичного заняття-конференції на тему: «Ринок страхових послуг: сьогодення та перспективи розвитку», яку організувала Ірина ПАЛІНСЬКА. Конференція присвячена сучасним аспектам страхових послуг і вирізнялася багатогранністю тем і глибоким аналізом важливих питань, що мають суттєве значення для учасників страхового ринку. Здобувачі освіти підготували виступи на актуальні теми, що охоплюють всі сфери страхування – від базових понять до інноваційних технологій. Конференція стала чудовою платформою для обміну думками і поштовхом до цікавого діалогу між учасниками.
Успішні випускники є найбільшим надбанням та гордістю нашого фахового коледжу, адже підготовка якісних фахівців – це пріоритет роботи всього колективу. З профорієнтаційною метою щодо подальшого навчання здобувачів освіти коледжу в НУБіП України викладачка Уляна БУРДАШ організувала гостьову онлайн-лекцію з дисципліни «Основи підприємництва, менеджменту та маркетингу» на тему: «Організаційні основи та форми підприємництва». Лекторка, керівниця проєктів управління бізнес-процесами в АТ «Укрпошта», Світлана КУЗЬМЕНКО (випускниця нашого закладу освіти 2007 року) здобула вищу освіту саме в НУБіП України і розпочала свою кар’єру в ПАТ «Банк Форвард», згодом змінила фінансову установу на АТ «Укрпошта». Спілкування було цікавим, продуктивним, чимало питань до нашої шановної співрозмовниці мали студенти. Гостя поділилася з ними досвідом своєї професійної діяльності, особливостями роботи у сфері управління бізнесом. Проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки максимально наблизить підготовку фахівців до реального ринку праці та запропонує роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників.
9 жовтня відбулася студентська конференція на тему: «Розвиток освіти в сучасних реаліях», яка стала платформою для обговорення актуальних питань та викликів у сучасній освіті. Студенти мали можливість представити свої погляди та ідеї щодо майбутнього освітнього процесу, враховуючи стрімкий розвиток технологій та зміни в суспільстві. Учасники конференції продемонстрували високий рівень підготовки та зацікавленість у темі. Доповіді супроводжувалися жвавими дискусіями, під час яких студенти обмінювалися думками та досвідом.
Цікаво та змістовно у групах О-31 і ЕкП-21 пройшов Workshop «Ярмарок ідей: від ідеї до успіху», організований Іриною ПАЛІНСЬКОЮ. Мета заходу – сформувати у здобувачів освіти підприємницьке мислення, сприяти розвитку навичок роботи в команді, ефективній взаємодії, генеруванню ідей та створення спільних проєктів. Згуртована робота над проєктами сприяла розвитку комунікації та критичного мислення. Обмін ідеями та досвідом створив сприятливу атмосферу для навчання та подальшого професійного зростання.
Інтерактивна форма навчання вирізняється серед інших технологій щодо формування відмінних практичних навичок, адже дозволяє здобувачам освіти побачити наслідки своїх рішень у безпечному середовищі, розвиває критичне мислення та вміння швидко адаптуватися до змінних умов. Крім того, такі заняття стимулюють роботу в команді, сприяють кращій взаємодії між студентами. Економічна гра «Монополія», яку організувала і провела Уляна ДУДКА серед студентів економічних спеціальностей, є улюбленою серед студентів і знову дала чудову можливість закріпити теоретичні знання та розвивати практичні навички. Під час гри студенти відчувають себе справжніми підприємцями, здійснюючи купівлю-продаж власності, укладаючи угоди, керуючи активами та приймаючи важливі фінансові рішення. Ця симуляція реальних економічних процесів дає можливість краще зрозуміти ринкові механізми, зокрема попит і пропозицію, стратегії ціноутворення та управління ризиками.
Серед інших заходів відбувся науковий семінар «Внесок видатних вчених у становлення та розвиток економічної науки», який спільно зі здобувачами освіти групи ОФ-21 організувала і провела викладачка Валентина РУДНИК. У ході семінару учасники представили дослідження еволюції економічних ідей та політик, історії та сучасного розвитку економічної науки в світі та в Україні, а також внеску видатних учених у цій галузі.
Практика організації викладачами циклової комісії виїзних занять на підприємства є важливим елементом підготовки студентів до майбутньої професійної діяльності. Завдяки таким заняттям викладачі та стейкхолдери створюють максимально наближені до реальних умов ситуації для підвищення рівня зацікавленості здобувачів освіти, що сприяє кращому засвоєнню теоретичного матеріалу, мотивує до саморозвитку та поглибленого вивчення фахових дисциплін.
Виїзне практичне заняття з дисципліни «Підприємницька діяльність» організувала викладачка Ірина ПАЛІНСЬКА – у сучасне швейне підприємство ТОВ «Мануфактура» (с. Жуків) – з метою поглиблення практичних навичок. Заняття на тему: «Механізм створення власної справи: крок до успішного бізнесу» додало розуміння щодо основи створення успішної власної справи. Під час візиту здобувачі освіти отримали змогу ознайомитись з технологічними процесами, дослідили, як підприємство формує свою бізнес-модель, залучає клієнтів. Цінні поради та рекомендації студенти отримали від головного менеджера підприємства Світлани ЧАВЛЮК, яка поділилася своїм досвідом та розказала про першочергові завдання, які гарантують досягнення успіху. Було обговорено маркетингові стратегії, підходи до просування продукції на ринку та важливість брендингу, про фінансове управління, про важливість якості продукції, яка задовольняє потреби клієнтів.
Виїзне практичне заняття на тему: «Облік витрат виробництва» організувала й провела викладачка фінансового обліку Валентина РУДНИК у фермерському господарстві «Білущак», що у селі Яблунів Івано-Франківської області. Заняття мало на меті поглибити теоретичні знання студентів шляхом практичного ознайомлення з веденням бухгалтерського обліку витрат реального підприємства. Заняття стало важливим елементом практичного навчання студентів, яке дозволило отримані під час лекцій знання застосувати в реальних умовах. Облік витрат виробництва – це важлива складова бухгалтерського обліку підприємства, і знайомство з цим аспектом на прикладі діючого фермерського господарства дозволило краще зрозуміти всі нюанси облікових процесів. Головні результати виїзного заняття – це ознайомлення з реальними умовами роботи підприємства, засвоєння специфіки обліку витрат у сільському господарстві, ознайомлення з роботою бухгалтерії підприємства, набуття практичних навичок, спілкування з професіоналами, мотивація до професійного розвитку.
10 жовтня здобувачі освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» відвідали молочно-тваринницьку ферму в ПАП «Агропродсервіс» у с. Урмань з метою виїзного практичного заняття з дисципліни «Бухгалтерська звітність підприємства» на тему: «Інформація за сегментами та примітки до річної фінансової звітності». Під час заняття здобувачі освіти побачили, як на практиці використовують Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», загальні положення щодо Приміток до фінансової звітності; обговорили, що належить до інформації за сегментами, структуру та порядок складня форми № 5 «Примітки до річної фінансової звітності». Відповіді на запитання студентів щодо бухгалтерської звітності підприємства люб’язно надала головна бухгалтерка ферми пані Марія КУЛИК та бухгалтер Дарина ЖУК, випускниця нашого коледжу 2024 року.
Ще одне виїзне заняття відбулося 11 жовтня у студентів 3 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок у Бережанському управлінні Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Студіюючи навчальну дисципліну «Фінанси», прослухали лекцію на тему: «Соціальні позабюджетні фонди». Модератором зустрічі виступила викладачка дисципліни Ольга ПРОЦИК. Провідні фахівці установи ознайомили студентів з місією, завданнями, напрямами діяльності та структурою Державної служби зайнятості в Тернопільській області. Особливу увагу було звернено на питання реєстрації та набуття статусу безробітного, на особливості матеріального забезпечення безробітних, а саме: одержання виплати з безробіття окремих категорій застрахованих і незастрахованих осіб та отримання одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності. Цікавою була інформація про надання спектру соціальних послуг: професійної підготовки або перепідготовки чи підвищення кваліфікації безробітних, профорієнтації, сприяння у працевлаштуванні, інформаційних та консультаційних послуг.
Виїзні практичні заняття стали важливим елементом в освітньому процесі, оскільки допомагають не лише отримати теоретичні знання, але й побачити приклад успішного втілення бізнес-ідеї на практиці.
Не залишили викладачі економічних дисциплін поза увагою виховну мету освітнього процесу. Зокрема, у читальній залі бібліотеки коледжу відбувся урок-реквієм «Їх кликав біль за долю України», метою якого було ознайомити здобувачів освіти з історичними подіями державотворення, відродження української нації, яскравими особистостями борців за волю України. Ідея, підготовка, організація виховного заходу належить викладачкам Ірині ТЕРНОВІЙ, Маріанні МИХАЙЛИШИН, завідувачці бібліотеки Ользі МИХАЙЛИШИН за активної участі здобувачів освіти груп ЕкП-21, О-31, ФП-31, Ек-31 та К-31. Ведучі заходу – Таня КАЧУРОВСЬКА та Вікторія МИСЬКІВ – перегорнули сторінки історії УПА, унікального явища в історії українського воїнства. Студенти переглянули документальні відеокадри та відеозаписи повстанських пісень. Незважаючи на всю трагічність рядків, у кожному слові карбується оптимізм і віра у те, що перемога буде за невмирущим українським народом.
Сімейні реліквії – найцінніша річ, що передають із покоління в покоління і зберігають з особливою дбайливістю. Нерідко вони стають єдиною зв’язкою між поколіннями, яку неможливо розірвати, бо любов береже пам’ять про минуле. Не обов’язково шанована річ, передана дітям, є коштовною. Викладачка Уляна БУРДАШ у групі ОФ-21 провела виховну годину «Традиції та реліквії моєї родини», мета якої полягала у вихованні шанобливого ставлення до свого роду, розуміння свого місця в сім’ї, зміцнення почуття обов’язку, усвідомлення себе часткою свого народу й особистої причетності до всього, чим живе нація, формування активної життєвої позиції.
У сучасному світі, де процеси розвитку в усіх сферах характеризуються високими темпами, роль економістів дуже важлива. Точні розрахунки, планування, прогнозування, контроль, аналіз в цілому вимагають від фахівців високих професійних знань, навичок, а також певних особистісних якостей.