Участь співробітників факультету тваринництва та водних біоресурсів у галузевих заходах
Участь співробітників факультету тваринництва та водних біоресурсів у галузевих заходах
October 8, 2024
Бджільництво України займає чільне місце в світі завдяки зусиль практиків, освітян та науковців. Особливу роль відіграє кафедра бджільництва НУБіП України, яка ніколи не стоїть осторонь проблем галузі. Винятковим явищем в українському бджільництві є створення 20 років тому за ініціативи Василя Соломки «Бджолярского кругу». 5 жовтня 2024 року у славному місті Боярка Київської області відбулися чергові збори об’єднання пасічників «Бджолярський круг». У першій частині учасники мали можливість відвідати сучасні виробничі потужності ТОВ "Київоблбджолопром" та ознайомитися з повним циклом виробництва високоякісної вощини. Крім того, очільник підприємства Домбровський Валерiй Петрович доповів пасічникам про власні нові розробки та результати їх апробації.
У другій частині заходу учасників гостинно приймали в Боярському фаховому коледжі НУБіП України, де більше 10 років діяли авторські курси бджільництва доцента Миколи Войналовича і символічно пленарне засідання проходило в аудиторії у якій він проводив курси.
Присутні представники пасічницької спільноти всіх регіонів заслухали ряд доповідей. З першим вступним словом традиційно виступив засновник кругу та ініціатор багатьох заходів Василь Соломко, який об'єднав зусилля понад 700 прогресивних пасічників з усієї України. З доповідями виступили Президент Спілки пасічників України Віталій Іванович Нагорнюк, який визначив напрями і пріоритети. Він детально зупинився на аналізі ринку, ціновій політиці та експортних можливостях. Віце-президент Спілки пасічників України, старший лейтенант ЗСУ Сергій Олексійович Гриньов зупинився на правових аспектах галузі. Керівник ДНЗ «Гадяцьке Аграрне Училище» Наталія Дмитрівна Сенчук представила освітянські можливості закладу та міжнародні проекти. Голова Гільдії медоварів Василь Степанович Барабаш ознайомив із здобутками та можливостями медоварів. Голова Бджолярського кругу України, заступник голови Гільдії медоварів та Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Антонович Дмитрук зупинився на існуючих проблемах та шляхах їх вирішення. Завідувач кафедри бджільництва НУБіП України, професор Микола Гаврилович Повозніков представив мікрокваліфікаційні курси розробленні спільно з роботодавцями, запросив всіх на ярмарку вакансій та конференції і конкурси які проводить кафедра.
Всі присутні дали йому доручення провести Міжнародну конференцію присвячену 250 річчю Прокоповича. Жвавий інтерес визнала доповідь «Прополіс від джерел до виробництва» Романа Двикалюка члена Міжнародної асоціації дослідження бджіл. Цікаво про технічне забезпечення галузі виступив партнер кафедри Гуслій Юрій. Про інші аспекти розвитку галузі виступили ще 7 доповідачів. Велика вдячність Збройним силам України за їхню відвагу та самопожертву, завдяки яким люди можуть продовжувати працювати, розвивати свої справи і будувати майбутнє, зокрема у сфері бджільництва. Ігор Головецький,
доцент кафедри бджільництва