Студенти факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК – учасники ХХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки екотоварів ЕСО-Ехро 2024
26-28 вересня у Києві пройшла ХХІІ Міжнародна спеціалізована виставка екотоварів ЕСО-Ехро 2024, яка стала місцем для спілкування з фахівцями в області натуральної, органічної та екологічно чистої продукції. Виїздне лабораторне заняття за темою «Технологічні особливості виробництва харчових продуктів з натуральної сировини.
Органолептична оцінка натуральної, органічної та екологічно чистої харчової продукції» для студентів 2-го курсу ОС «Бакалавр», що навчаються за освітньою програмою «Харчові технології», в межах дисципліни «Хімія смаку, запаху, кольору» було проведено доценткою кафедри технології м′ясних, рибних та морепродуктів Любов Ткаченко. Перед студентами були поставлені такі завдання:
визначити речовини, у складі харчових продуктів що зумовлюють їх смак, колір та запах;
встановити технологічні способи утворення смаку, запаху і кольору харчових продуктів;
провести органолептичну оцінку натуральних харчових продуктів, що представлено на стендах виставки.
На теренах виставки, яка проходила у Міжнародному виставковому центрі, студенти ознайомилися з харчовою продукцією майже 32 підприємств України, що представили на стендах виставки свою різноманітну продукцію: сири, м′ясні делікатеси, напої, рослинні олії, кондитерські вироби (цукерки, зефір, пастилу).Студенти дізналися про технологію та продукцію виробника «Алфея - жива олія» та подивилися як шляхом холодного пресування одержують рослинні масла із насіння олійних культур. Для отримання рослинних олій використовують насіння розторопши, льону, чорного тмину, гарбуза, кунжуту. Кожен вид рослинних олій за своїм складом унікальний і має свої корисні особливості, яких немає у інших масел.
Цікавим було ознайомлення з продукцією ТМ «Сосідж Хаб» майстернею ковбас, яка представила найбагатший асортимент ковбасок для грилю. Продукція має неповторний смак, що створена з використанням українського м'яса, національних та місцевих інгредієнтів, із застосуванням німецьких технологій у поєднані з традиційною ручною роботою.
Також привернула увагу продукція сімейної Екоферми ЯКИМ: крафтові м’ясні та сирні делікатеси з фермерської сировини. Власне господарство фірми (корови, кози, свині, перепілки, качки, кури, індики, кролі) утримується на вільному вигулі в заповідній зоні Київської області, відгодовується натуральними кормами, що забезпечує екологічність продуктів.
Студенти ознайомилися з продукцією компанії LiQberry. Це ягідні пасти без цукру, без води, без консервантів. Для виробництва паст використовують добірні екологічно чисти ягоди (аронії, ожини, брусниці, чорниці, журавлини, обліпихі, полуниці, малини), що вирощують на Волині. Пасту одержують за рахунок інноваційної HTD-Technology (без впливу високих температур та кисню), яка дає змогу отримувати продукт, що перевершує за цілющими властивостями свіжі ягоди.