Майбутнє бізнесу та сталого розвитку: дослідники з Індії, України та Швеції діляться досвідом

October 5, 2024
02 жовтня 2024 року кафедрою управління та освітніх технологій гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України було проведено Міжнародну наукову конференцію «Економіка, менеджмент, соціальні науки (глобальний сценарій)». В обговоренні актуальних питань взяли участь представники країн Індії, Бангладеш, Таїланду, Сінгапуру, Швеції, Таджикістану, України.

На відкритті конференції з вітальним словом виступив начальник відділу міжнародних зв’язків Володимир Афанасенко.

Декан гуманітарно-педагогічного факультету, доцент Інна Савицька побажала всім учасникам цікавих зустрічей і плідної праці. 

Аміт Кумар – керуючий директор AKG Global Support Services (OPC) Pvt Ltd. Індія підкреслив важливість Міжнародної конференції.

Ірина Шумілова – професор кафедри управління та освітніх технологій НУБіП України наголосила на спільних темах учасників конференції, що сприятимуть науковому та професійному зростанню в напрямку європейської інтеграції.

Метою наукової конференції є висвітлення різних аспектів економіки, менеджменту та соціальних наук. Конференція слугує платформою для обміну останніми результатами актуальних досліджень, обговорення сучасних тенденцій подальшого розвитку зазначених галузей в Україні й світі та звернення уваги академічної спільноти до розв’язання нагальних проблем у соціально-економічній і соціально-гуманітарній сферах.

До участі в конференції були запрошені науковці, експерти в сфері міжнародних відносин і суспільних наук, аспіранти, магістранти, студенти, працівники закладів освіти, наукових інституцій, бібліотек, органів НТІ, архівів, музеїв, громадські активісти.

На пленарній сесії спікерами конференції виступили:

Пуджа Раман – спеціаліст з питань бюджету уряду Індії з доповіддю на тему «Стале економічне зростання» представила і розглянула стале економічне зростання в трьох аспектах:

  • процес збільшення економічного виробництва в країні або регіоні таким чином, щоб його можна було підтримувати в довгостроковій перспективі без виснаження природних ресурсів або завдання шкоди навколишньому середовищу;
  • шлях до процвітаючого, справедливого та екологічно стійкого суспільства;  
  • стале економічне зростання спрямоване на створення економіки, приносить користь сучасному громадянину і задовольняє поточні потреби, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти їх власні потреби.

Професор Сафія Фарукі – директор Університету доктора Д. Й. Патіла Відьяпіта (Індія) презентувала доповідь на тему «Формування критичного мислення учнів за допомогою нових методів навчання», зазначила на перспективних можливостях освітніх технологій для вчителів.

Професор Асма Фарук – доктор філософії кафедри бізнес-менеджменту Інтегральної бізнес-школи Інтегрального університету Дасаулі, Курсі Роуд, Лакхнау (Індія) розкрила тенденції ефективного маркетингу у сфері вищої освіти, підкреслюючи актуальність просування інноваційних та новітніх маркетингових методів у вищій освіті. 

Аміт Кумар Гоел – доцент кафедри бізнес-менеджменту Інтегральної бізнес-школи Інтегрального університету Лакнау Індія презентував доповідь на тему «Вплив цифрових платежів на зростання різних секторів економіки - з особливим акцентом на Індію та Україну» підкреслив значення економічної безпеки, що є передумовою розвитку та життєдіяльності людини, громадянина, суспільства, вагомою складовою національної безпеки держави, від якої залежить стан захищеності держави, її цілісності та економічного розвитку. І наголосив, що обговорення цієї проблематики є запорукою запровадження європейських стандартів у сфері реалізації глобалізаційних процесів та трансформації економіки України та Індії.

Наталія Гречаник – професор кафедри управління та освітніх технологій НУБіП України розкрила особливості емоційного інтелекту директора закладу освіти, акцентуючи увагу учасників конференції на тому, що в умовах сьогодення керівники установ різних рівнів і типів, у тому числі й в Україні перебувають під зростаючим тиском: російсько-української війни. А  глобалізаційні та соціально-економічні виклики, інтенсивність розвитку інформаційних технологій, посилення конкуренції – це лише невелика частина чинників, які безпосередньо впливають на масштабність проблеми. Саме тому нам потрібно об’єднувати зусилля і разом шукати шляхи для вирішення нагальних проблем.

Виступ Вікторіії Чорної – доцента, дослідниці Сьодерторнського університету (Швеція) був повʼязаний із шведським досвідом, а саме досвідом Стокгольмського департаменту освіти, впровадження  ідей освіти для сталого розвитку під час організації соціально-орієнтованого навчання у закладах освіти різного рівня. Спікерка наголосила на інноваційності запропонованого підходу та підкреслила що впровадження шведського досвіду у інших країнах безумовно позитивно вплине на процес формування ідей сталого розвитку у підростаючого покоління.

Всі учасники мали можливість представити результати власних наукових розвідок, дослідити складні питання з різних позицій, заслухати ключові доповіді провідних експертів з порушеної проблематики й налагодити зв’язки для міждисциплінарного діалогу, співпраці та партнерства. Робота конференції також передбачала і роботу секційної сесії, де учасникам була надана можливість взяти участь в панельних дискусіях.

Спікерами Міжнародної наукової конференції «Економіка, менеджмент, соціальні науки (глобальний сценарій)» були науковці з багаторічним досвідом роботи, а також магістранти, аспіранти, дослідники науково-освітніх організацій, дослідницьких інститутів  у сфері економіки та бізнесу з питань підприємництва, управління, освіти, які поділилися своїми науковими напрацюваннями.

Напрямами роботи конференції стали: питання макроекономічної політики, економічної нерівності та подолання бідності, стратегії регіонального розвитку, стале економічне зростання; фінансові інновації та технології, інвестиційні стратегії та управління змінами, управління ризиками та фінансова стабільність, корпоративні фінанси та управління; управління маркетингом, цифровий маркетинг,  бренд-менеджмент, рекламний бізнес, торговий маркетинг; лідерство та організаційна культура, практики управління людськими ресурсами, стратегічне управління та прийняття рішень, організаційні зміни та інновації; соціальне підприємництво та інновації, політика соціального забезпечення, управління гендерною рівністю та різноманітністю, управління та політика у сфері охорони здоров'я; торговельна політика та угоди, управління глобальними ланцюгами поставок, крос-культурні управлінські виклики, міжнародні бізнес-стратегії; зелені технології та сталий розвиток, пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптація до них,  корпоративна соціальна відповідальність, екологічна економіка та політика; цифрова економіка та електронна комерція, управління інноваціями, застосування штучного інтелекту та машинного навчання, впровадження інформаційних технологій та їх вплив на організації; аналіз державної політики, політична економія розвитку, врядування та інституції, корупція та проблеми врядування; психологія та розвиток особистості в управлінні, особистість в соціально-економічній сфері, психологія особистості в кризових і невизначених умовах.

Результати конференції сприятимуть розширенню предметного наукового кола досліджень і розробленню інноваційних рішень для розв’язання глобальних проблем. Ми дуже сподіваємося, що для всіх участників Міжнародна наукова конференція стала корисною з точки зору обміну досвідом, аналізу досягнутих результатів і визначення перспектив подальших наукових пошуків. Бажаємо всім учасникам конференції творчих успіхів і нових досягнень у розвитку бізнесу, освіти і економіки.

Уклінна і шаноблива дяка всім хто тримає Україну!

Ірина Шумілова,
професор кафедри управління та
освітніх технологій

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook