Міжнародна науково-практична конференція «AGRICULTURAL AND FOOD ECONOMICS – 2024» 19-20 вересня 2024 року м. Київ, Україна
20 вересня 2024 р. відбулась конференція на економічному факультеті Міжнародна науково-практична конференція «AGRICULTURAL AND FOOD ECONOMICS - 2024». Конференція на економічному факультеті відбулась за наступними секціями: Секція 1. Реалії та фінансові рішення для розвитку аграрного сектору та продовольства України (навчальний корпус № 10, ауд. 512); Секція 2. Економіка підприємств та їх роль у забезпеченні продовольчої безпеки держави (навчальний корпус № 10, ауд. 408); Секція 3. Розвиток галузей економіки в мінливому міжнародному і глобальному конкурентному світі з використанням штучного інтелекту (навчальний корпус № 10, ауд. 307); Секція 4. Підприємництво в аграрній сфері економіки (навчальний корпус № 10, ауд. 409); Секція 5. Перспективи обліку, аналізу та аудиту в умовах євроінтеграції (навчальний корпус № 10, ауд. 608).
В Секції 1. Реалії та фінансові рішення для розвитку аграрного сектору та продовольства України» (навчальний корпус № 10, ауд. 512) на конференції прийняли участь: кафедра фінансів та кафедра банківської справи та страхування. З вітальним словом виступили: Вікторія КОСТЮК - к.е.н., доцент, завідувачка кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України Наталія ШВЕЦЬ професор, завідувачка кафедри фінансів, Національного університету біоресурсів і природокористування України
Любов ХУДОЛІЙ професор кафедри банківської справи та страхування, Національного університету біоресурсів і природокористування України.
РОЗПОЧАВ ДОПОВІДЬ БЕРЕЖНИЙ ОЛЕКСАНДР, аспірант кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України, керівник напрямку закупівель групи компанії «УКРЛЕНДФАРМІНГ доповів на тему: «СУЧАСНІ ІНСТРУМЕНТИ ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ КОМЕРЦІЙНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ АГРАРНИХ ФОРМУВАНЬ УКРАЇНИ», науковий керівник к.е.н., доцент, завідувачка кафедри банківської справи та страхування ВІКТОРІЯ КОСТЮК. У доповіді Олександр розкрив питання щодо організації комерційних закупівель аграрних формувань України та сутність реалізації ринкових реформ в Україні. Варто відмітити, що сьогодні реалізація ринкових реформ потребує використання таких засобів та механізмів, які забезпечують ефективне використання державних коштів, а запорукою цього є сучасні методи господарювання. Важливе місце серед цих методів займає методологія управління закупівлями в процесі матеріально-технічного забезпечення проєктів підприємства, яка дозволяє всебічно вивчати рух коштів, фінансових інструментів та прозоро планувати необхідні витрати, контролювати ці витрати, запобігати або передбачати складні ситуації з нестачею коштів.
НАСТУПНИМ ВИСТУПИВ З ДОПОВІДДЮ «ПАТЕРН ПОВЕДІНКИ ІНВЕСТОРІВ НА ПЕВНИХ ЕТАПАХ ЕКОНОМІЧНИХ ЦИКЛІВ» ОЛЕФІР ІВАН, аспірант кафедри фінансів Національного університету біоресурсів і природокористування України науковий керівник доцент кафедри фінансів, доктор економічних наук ЛЕМІШКО Олена. Іван розкрив зміни, що відбуваються в Україні та торкнулися соціальних сфер життя, відображаються в індивідуальній свідомості, впливають не тільки на загальний психічний стан людини, а й на зміни в розуміння загальнолюдських цінностей. Шалений ритм життя, зростання напруги, провокують негативні емоції та стрес, що в свою чергу провокує суперечки та конфліктів і відображається на характері міжособистісного спілкування. Збалансована стратегія і тактика поведінки та врівноважений психічний стан дозволяють вибрати оптимальний вихід із конфліктної ситуації. Тому формування уявлення про моделі поведінки та психологічну природу конфлікту є актуальним питанням дослідження.
Доповідь на тему: «ПРОБЛЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» представив ХУДОЛІЙ АРТЕМ, аспірант кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України, науковий керівник к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування ОЛЕКСІЙ МУРАВСЬКИЙ. АРТЕМ у своїй доповіді, обґрунтував стратегію реалізації продукції, а саме, у забезпеченні безпеки працівників та інфраструктури, диверсифікації ринків збуту, залучення підтримки держави, а також особливості впливу воєнного стану на аграрний сектор України, де галузь стикається з численними викликами, що загрожують її стабільному функціонуванню та розвитку, а також визначив основні проблеми та бар’єри та рекомендації щодо ефективних механізмів фінансового забезпечення в умовах кризи. Доповідач підкреслив важливість інноваційних технологій, державних та міжнародних програм підтримки для забезпечення стабільного розвитку аграрного сектору України.
РАК ОЛЕКСАНДР аспірант кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України представив доповідь на тему: «РОЗВИТОК ЛОГІСТИКИ ЯК ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ». ОЛЕКСАНДР доповів про розвиток аграрного сектору, що є одним із пріоритетів державної політики України. Цей вид господарської діяльності є експорторієнтованим і має велике значення в продовольчій безпеці в контексті забезпечення національної безпеки. І ці питання особливо актуальні в сучасних умовах бойових дій. В умовах євроінтеграції, незважаючи на війну рф проти України торгова діяльність є однією з ключових галузей національної економіки. Здобувши членство в ЄС, Україна може стати потужним гравцем на аграрно-продовольчому ринку Європи, що потребує вдосконалення функціонування своєї інфраструктури на основі маркетингу та логістики, що дало б змогу нарощувати наявні потужності вже сьогодні, щоб відповідати можливостям України в майбутньому. Основним постачальником оптової торгівлі сільськогосподарською продукцією та продовольством є АПК України.
БИТЮЦЬКИЙ ЮРІЙ аспірант кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України, науковий керівник к.е.н., доцент Вікторія КОСТЮК. ЮРІЙ представив доповідь на тему: «РОЗВИТОК ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ НАПРЯМКІВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЯК ОСНОВА РЕФОРМУВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ». Розвиток енергетики має вирішальний вплив на стан економіки в державі та рівень життя населення. На ринку газу Україна постачала 67% власних ресурсів, решту імпортувала з ЄС від різноманітних постачальників. Енергетичну безпеку України значно зміцнюють великі підземні сховища газу. Війна має значний негативний вплив на роботу української енергетики. Через його об'єкти енергетичної інфраструктури мають економічне, гуманітарне та геополітичне значення особливо часті об’єкти російської агресії. Тим не менше українська енергосистема демонструє високу стабільність, а енергетика – надзвичайний професіоналізм у забезпеченні стабільна робота галузі навіть в умовах війни.
ДАВИДЕНКО ОЛЕКСІЙ аспірант кафедри банківської справи та страхування Національного університету біоресурсів і природокористування України, науковий керівник к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування РУСЛАНА ОПАЛЬЧУК. ДОПОВІДЬ на тему: «ВПЛИВ ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ НА РОЗВИТОК БАНКІВ ТА СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ». Доповідач зосередив у своїй доповіді основну увагу на змінах, які штучний інтелект вносить у взаємодію фінансових установ із клієнтами, революціонізуючи методи обслуговування та значно підвищуючи рівень задоволеності та залучення клієнтів завдяки персоналізації послуг. Висвітлюються як позитивні, так і потенційні негативні аспекти використання штучного інтелекту, включаючи ризики для національної та фінансової безпеки в разі кібератак, втрату контролю над операційними фінансовими транзакціями та втрату робочих місць через автоматизацію. Сформовано висновки, які полягають у тому, вносить суттєві зміни у способи ведення фінансової діяльності. Це не тільки спрощує та оптимізує процеси обробки даних, але й підвищує точність прийняття рішень та ефективність управління ризиками.
Вікторія КОСТЮК завідувач кафедри банківської справи та страхування Наталія ШВЕЦЬ завідувач кафедри фінансів ЩИРО ДЯКУЮТЬ АСПІРАНТАМ, ВИКЛАДАЧАМ ТА ЗАПРОШЕНИМ УЧАСНИКАМ ЗА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «AGRICULTURAL AND FOOD ECONOMICS – 2024»!
ЖАРІКОВА ОЛЕНА
доцент кафедри банківської справи та страхування
Національного університету біоресурсів і
природокористування України