Підсумки Всеукраїнського науково-практичного вебінару «ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ В ПАН’ЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОНТЕКСТІ»

September 27, 2024

26 вересня 2024 р. у партнерській взаємодії із представниками українських університетів та Євроклубу HistoryEU кафедра міжнародних відносин і суспільних наук гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України провела Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Цілі сталого розвитку України в пан’європейському контексті». До заходу долучилися студенти та викладачі із таких навчальних закладів як Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Національний авіаційний університет (м. Київ), Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м. Київ), Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Національний університет харчових технологій, а також Євроклуби партнери з різних куточків України. Вебінар став частиною проєкту під назвою «Україна-ЄС: історія, реалії та перспективи», що реалізується Євроклубом HistoryEU за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні».

З вітальним словом звернулася до учасників завідувач кафедри міжнародних відносин і суспільних наук НУБіП України Вікторія Хвіст, яка зазначила, що сталий розвиток є одним із ключових понять сучасного суспільного розвитку та поєднує в собі економічне зростання, соціальну справедливість, захист навколишнього середовища. У контексті зростаючої глобалізації та посилення впливу людської діяльності на планету існує потреба у розробці спільних цілей і завдань, які сприятимуть сталому розвитку для всіх країн світу.

В основній частині вебінару зазначено про «Декларацію тисячоліття» ООН, прийняту 189-ма країнами на Саміті тисячоліття ООН у 2000 р., говорилося про те, що саме вона визначила Цілі Розвитку Тисячоліття (ЦРТ), всеосяжні рамки цінностей, принципів і ключових чинників розвитку до 2015 р., про Україну, що приєдналася до «Декларації тисячоліття» ООН і взяла на себе зобов’язання досягти ЦРТ до 2015 .
Маршрутним листом вебінару став огляд 17 Цілей сталого розвитку затверджених ООН у 2015 р. Обговорили історію виникнення ЦСР їх значення для світової спільноти та України. Ключовою тезою вебінару став вислів: «Нiкого не залишити осторонь». Кожну глобальну ціль розглянули з урахуванням специфіки національного розвитку.

Здобутий цінний досвід щодо цілей сталого розвитку сформував уявлення про світ, у якому швидко з’являються нові цінності, технології, нові геополітичні відносини, стилі життя, засоби сполучення, потреби нових ідей, підходів, мислення, концепцій. Нові знання чітко окреслили особистість сьогодення, яка може успішно жити, самореалізовуватися в суспільстві за умови її компетентності, соціальної мобільності, активності, самостійності, відповідальності, здатності до саморозвитку.

У підсумку можна зазначити: учасники вебінару погодилися із тим що, незважаючи на численні перешкоди та важкі випробовування, українці рішуче відстоюють свій вибір, свої ідеали, свої принципи.

 

 

 

Людмила Лановюк, Людмила Радченко,
організатори заходу

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook