Педагогічна практика здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії (PhD) Івана Оліфера

26 September 2024, 15:16
Відповідно до Положення «Про педагогічну практику здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії (PhD) Національного університету біоресурсів і природокористування України» з метою набуття та вдосконалення навичок і вмінь навчально-методичної роботи, формування системи компетентностей майбутніх ННП, аспірантом спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування» Іваном Оліфер (керівник д.е.н., проф. кафедри фінансів Олена Лемішко), 24 вересня 2024 р. для магістрів 1 року (спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок») було проведено практичне заняття на тему: «Структура бюджету держави як об‘єкта управління».
 
Аспірантом було представлено фактори, що впливають на формування і використання бюджету, означено структуру бюджетної системи України. Увагу було акцентовано на тому, що в умовах воєнного стану держава з метою збалансування бюджету або збільшує податки, або обмежує власні видатки, або поєднує ці заходи. Також, було зазначено, що у 2024 році було відновлено середньострокове бюджетне планування і закладено основи щодо відновлення середньострокового стратегічного планування, тобто, окреслено основні напрямки стратегії розвитку держави. Як зазначив перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін «…в Бюджеті-2024 року враховано основні пріоритети майбутньої Української доктрини. Це філософія перемоги, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості в Україні, трансформація за десять років». Цікавим для магістрів стало обговорення основних аспектів представленої у Мінфіні новітніх ІТ-інструментів для бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету.
 
Магістрам було запропоновано в межах дослідження практичних засад бюджету держави як об’єкта управління, на основі наведених даних визначити, скільки коштів було зараховано до державного бюджету України у вигляді трансфертів за 2023 рік; розрахувати бюджетний дефіцит України в 1 кварталі 2024 року, визначити темп приросту надходжень від податку на прибуток за 2023 рік в порівнянні із 2022, а також розрахувати планові суми податку на прибуток у відповідні роки. Також, використовуючи можливості оновленої навчальної лабораторії кафедри фінансів, були виконанні тестові завдання за темою практичного заняття.
Магістри виявляли високу активність та знання щодо формування інструментарію управління бюджетом держави у ході жвавого обговорення проекту Бюджету на 2025 рік, його основних характеристик та стратегічних пріоритетів. У підсумку Іван Оліфер зазначив, що державний бюджет – це визначальний фінансовий ресурс України, яка у кривавих боях виборює свою незалежність. Ефективне управління бюджетом позитивно вплине на соціально-економічні процеси у державі.
Магістри подякували аспіранту за продуктивне практичне заняття та розширення кругозору знань щодо бюджетного менеджменту.
 
Олена Лемішко,
професор кафедри фінансів

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook