У Ніжинському агротехнічному інституті стартував проєкт Швейцарської фундації технічного співробітництва «Swisscontact»
18 вересня у рамках проходження курсу «Підвищення стійкості жіночого підприємництва в аграрній сфері» відбувся перший тренінг присвячений організації технологічних процесів в молочному скотарстві.
Учасників ознайомили з особливостями отелення, організації та проведення запуску й роботи в сухостійному періоді, відтворення, годівлі й кормовиробництва, ефективного та правильного доїння, вирощування телят і ремонтного молодняку. Лектором заходу був Іон Морару, керівник напрямку «Розвиток молочного скотарства» Об’єднання «Спілки молочних підприємств України», який має багаторічний досвід у даній сфері, відвідав більше 60 країн світу, проходив стажування на великих молочних фермах США та країн Європи, працював на керівних посадах агропідприємств і агрохолдингів України, стейкхолдер трьох університетів.
Дана програма реалізується Швейцарською фундацією технічного співробітництва «Swisscontact» у партнерстві зі Спілкою молочних підприємств України та за безпосередньої участі Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Дякуємо керівництву нашого університету, декану економічного факультету д.е.н., професору Анатолію Діброві і кафедрі організації підприємництва та біржової діяльності, які виступили ініціаторами реалізації проєкту на базі ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут». Адже саме професор цієї кафедри Віталій Радько та здобувач рівня PhD Дмитро Стріховський були безпосередніми співорганізаторами і модераторами семінару-тренінгу.
Війна… Нелегкі випробування для всіх… За цих умов, на превеликий жаль, основний тягар на селі лягає на жіночі плечі. Адже розвиток тваринництва, особистого селянського господарства стає вкрай необхідним не лише для Ніжинського району, але й для усієї Чернігівщини, оскільки наша область за кількістю великої рогатої худоби займає чільне місце в Україні.
Завдячуючи прямим контактам колективу інституту з територіальними громадами Ніжинського району захід відбувся на належному рівні. Щира вдячність керівництву Дмитрівської громади на чолі з головою Валентином Бойком. Дякуємо представникам Крутівської, Лосинівської, Носівської, Макіївської громад.
Про результативність та ефективність проведення подібних заходів свідчить зацікавленість учасників і, зокрема, Ірини Кохановської та Наталії Пісковець із с. Пустотине щодо дати проведення наступного семінару-тренінгу.
Неймовірну обізнаність під час дискусії продемонструвала студентка Ніжинського агротехнічного інституту за спеціальністю «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» Марина Грицик з Новобілоуської сільської громади. Її сімейна ферма налічує 10 голів великої рогатої худоби, з них дійного стада – 8 голів. Саме на таких відданих справі людях, ентузіастах, професіоналах тримаються і розвиваються села нашої Чернігівщини. Тож не дивно, що семінар-тренінг проходить сьогодні в Чернігові за безпосередньої участі голови Чернігівської ОВА Вячеслава Чауса.
Відродимо селянські господарства, сімейні ферми – відродимо село!
Василь Лукач, директор ВП НУБіП України
"Ніжинський агротехнічний інститут"